Як відновитися в інституті, якщо ти відрахований. до Якого числа можна відновитися в інституті.

Незалежно від форми навчання студенти мають право продовжити свою освіту, навіть якщо були відраховані. Оцінки, отримані у вузі, дійсні протягом п'яти років. Саме на цей термін зберігається за студентом право на відновлення в інституті.
Інструкція
1
Перед початком навчального року напишіть заяву в деканат вузу, в якому ви навчалися, про те, що хочете продовжити освіту. Якщо ви відраховані за власним бажанням з поважної причини, інститут відновить ваш статус студента з того курсу і по тій формі навчання, по якій ви навчалися до відрахування. При цьому у вас не повинно бути заборгованостей, а причини неявки на іспити і заліки слід підтвердити документально, наприклад, лікарняним листом.
2
Якщо ви відраховані за академічну неуспішність, серйозне порушення внутрішнього розпорядку або за власним бажанням без зазначення причин, рішення про ваше відновленні буде приймати керівництво вузу на підставі статуту даного інституту. Попросіть копію цього документа і уважно ознайомтеся з ним. Умови відновлення в кожному навчальному закладі свої, деякі інститути скорочують термін подачі заяви. Напишіть заяву в деканат про бажання продовжити навчання. Особисто зустріньтеся з деканом свого факультету і обговоріть ваше становище. При наявності вільних місць та позитивному враженні керівництва відновлення цілком реально.
3
Після розгляду заяви вам запропонують здати борги і почати вчитися з того семестру, з якого вас відрахували. З цією заявою і обхідним листом в приватному порядку здайте всі наявні заборгованості. Якщо це не вдасться, попередній семестр доведеться проходити заново. Можливо, вам запропонують контрактне навчання. У деяких інститутах сама процедура відновлення платна. Відновлення можливе тільки за наявності вільних місць. Якщо число бажаючих продовжити навчання більше кількості вільних місць, зарахування може проходити на конкурсній основі, для чого створюється спеціальна комісія.
4
Якщо інститут, в якому ви числилися раніше, відмовив вам, попросіть у нього академічну довідку про незакінчену вищу професійну освіту або диплом державного зразка про неповну вищу професійну освіту, а також копію залікової книжки. З даними документами зверніться в інші навчальні заклади схожого профілю. На підставі наказу Міністерства освіти і науки Російської Федерації від 21.10.2009 №442 ви можете продовжити навчання в них, починаючи з того курсу, з якого ви були відраховані, або трохи раніше, якщо програми навчання розрізняються.
Зверніть увагу
Відновитися можна тільки на другий і наступні курси навчання. Відраховані з першого і другого семестру повинні поступати в інститут на загальних основаніях.Вопроси про відрахування, відновлення та правах студентів регулюється Федеральним Законом «Про вищу і післявузівську професійну освіту» та статутом конкретного навчального закладу.
Сесія - справжній стрес для студентів. Постійна нервування, а можливо, хвороби, від'їзди, упертість викладачів, та й просто відсутність мотивації здатні довести до настільки неприємної речі, як відрахування. Але навіть з такої непростої ситуації є вихід - відновлення.
Інструкція
1
Зверніться в деканат факультету за консультацією. Вся справа в тому, що навіть у межах одного вузу правила відновлення на навчання можуть різнитися. Тому сміливо вирушайте в деканат і розмовляйте з секретарем, а краще - відразу з деканом. Поясніть причину відрахування, своє бажання повернутися і продовжити навчання. Врахуйте, що нешаноблива причина відрахування, швидше за все, поставить хрест на вашому відновленні. Але будь-яку практично будь-яку ситуацію можна повернути в потрібне русло, тому перш ніж спілкуватися з деканом, чітко визначте те, що збираєтеся йому сказати.
2
Подайте заяву про відновлення. Якщо декан дав добро на ваше повернення до університету, не зволікайте з написанням заяви на його ім'я. Чітке формулювання уточнюйте у методиста або секретаря. У заяві вкажіть, на якій основі ви хочете продовжити навчання. Безкоштовна можлива лише в тому випадку, якщо до відрахування ви навчалися саме на ній і якщо факультет своєму розпорядженні вільні бюджетними місцями.
3
Підтвердіть поважну причину відрахування. Наприклад, медичними довідками. Доведіть, що хвороба, через яку ви пропускали заняття і в результаті не здали сесію, дійсно мала місце бути і дійсно відбирала у вас багато часу і сил.
4
Ліквідовуйте всі борги. Швидше за все, після подачі заяви вам буде необхідно до рішення про відновлення здати все те, що ви не встигли до відрахування. Тут потрібно особливе завзятість, деякі викладачі не люблять приймати у свій вільний час іспити у боржників. Прикривайтесь наказом деканату, упорствуйте і у вас все вийде.
Зверніть увагу
Врахуйте, що відновлення на той же курс можливо тільки протягом п'яти років після відрахування.
Корисна порада
Якщо ви відраховані за результатами літньої сесії, можливо відновитися вже до осені в ту ж групу. Для цього негайно звертайтеся в деканат, пишіть заяву і ліквідуйте всі заборгованості якомога швидше - можливий відхід викладачів у відпустку і тоді приймати іспит буде просто нікому.