Як дати дитині пустушку.

Пустушка може допомогти дитині заспокоїтися в умовах, коли немає доступу материнському молоку, або ж коли він не голодний, але потребує задоволення смоктального рефлексу. Батькам потрібно знати, як правильно привчити дитину до пустушки.
Інструкція
1
Виберіть підходящу пустушку для дитини. Найчастіше вони виготовляються з латексу, гуми або силікону. Перші можна вважати більш м'якими, зате останні більш міцні й довговічні при використанні. Також ви можете придбати пустушку спеціальної сплющеної форми для запобігання викривлення зубів. Можна купити відразу кілька різних пустушок, щоб зрозуміти, яка з них більше сподобається дитині.
2
Простерилизуйте обрану пустушку в окропі. Потім дайте її дитині. Бажано робити це вже після того, як грудне вигодовування встановилося, і дитина стабільно харчується. Час для знайомства з пустушкою ви вибираєте самі залежно від потреб дитини. Її можна давати у разі кольок і для кращого засинання, а також після їжі. Недоношеним дітям, навпаки, рекомендується давати соску до їжі, щоб допомогти встановленню нормального харчування, особливо якщо воно відбувається штучно, з пляшечки і сумішшю.
3
Намагайтеся, щоб дитина не була з соскою постійно. В цьому випадку, за даними педіатрів, у нього збільшується ризик вушних інфекцій. Слідкуйте за станом соски. Вона повинна бути чистою і цілою.
4
Якщо дитина категорично не хоче смоктати пустушку, не змушуйте його. Існують і інші способи заспокоєння, особливо у віці старше двох-трьох місяців. Дитину вже можна відволікати різноманітними іграми та спілкуванням.
Зверніть увагу
Питання користі і шкоди пустушки досі не вирішене. У їх застосування є і плюси, і мінуси. Противники наполягають на тому, що пустушка може заважати повноцінному грудному вигодовуванню, створювати ризик розвитку отиту і викривлення зубів, а також інфекцій шлунково-кишкового трата. Прихильники використання сосок говорять про те, що вони знижують ризик раптової дитячої смерті через зупинку дихання. Тому остаточне рішення залишається за батьками.
Коли в родині з'являється дитина, у мам і тат виникає безліч питань, пов'язаних з розвитком малюка, доглядом та вихованням. Одне з таких питань стосується доцільності використання пустушок і сосок.
Інструкція
1
Потреба в ссанні властива практично всім новонародженим дітям. Смоктальний рефлекс відноситься до безумовних рефлексів і у різних дітей має різний ступінь вираженості. Задовго до своєї появи на світ плід в утробі матері смокче палець. Потім, коли дитина народжується, смоктання маминих грудей включає в його організмі цілий ряд процесів, які активно сприяють розвитку головного мозку, травної системи, ендокринної та дихальної систем.
2
Якщо не давати дитині груди досить часто і на необхідний час, він може відчувати потребу смоктати палець особливо виражено. До цього призводить і дефіцит уваги матері до дитини.
3
Існує думка, що замість смоктання пальця краще дати немовляті пустушку, так як від неї він потім швидше відучиться. Але це не зовсім так: немовлята, сисні палець, через якийсь час пройдуть цей етап і забудуть цю звичку, якщо потреба в ній була ними повністю задоволена.
4
До віку двох місяців краще намагатися не давати немовляті пустушку. Зовсім небажано використовувати соски і пустушки в перші тижні грудного годування. Спочатку немовля повинен смоктати тільки грудної сосок своєї матері. У цей період відбувається закладення навичок найбільш ефективного смоктання, дитина вчиться отримувати максимальну кількість молока. А ось пустушка може його заплутати. Так як форма пустушки відрізняється від природної форми грудей, немовля буде надалі неправильно брати груди, кусати сосок або занадто глибоко його захоплювати. Це може привести до виникнення проблем з молочною залозою у матері.
5
Якщо ви помітили появу будь-яких проблем з лактацією - не поспішайте давати дитині взамін пляшечку з сумішшю або відволікати його увагу пустушкою. Це призведе до того, що малюк стане неохоче прикладатися до грудей і навіть може відмовитися від грудного вигодовування. Краще проконсультуйтеся з фахівцем, який допоможе виявити і усунути причини виникнення проблем.
6
Однак бувають випадки, коли застосування пустушки цілком виправдано. Якщо у матері проблеми з грудною залозою, і їй необхідно підлікуватися, можна на якийсь час дати немовляті соску. Якщо ж мамі необхідно заспокоїти дитину в громадському місці, цей спосіб також підійде. Не буде й шкоди, якщо ваша дитина має посилену потребу в смоктанні, а груди не витримує такого режиму.
7
Не забувайте, що використовувати пустушку необхідно тільки як додатковий засіб, адже батьківська увага, ласка і турбота завжди повинні бути на першому місці.