Як повернути частку в квартирі.

Бажання повернути частку в квартирі може виникнути в багатьох ситуаціях: при даруванні, продажу без повідомлення інших власників, розподіл спадщини. Якщо операція вже здійснена і юридично оформлена, повернення можна провести тільки в судовому порядку. В суд потрібно пред'явити позовну заяву і пакет документів, що підтверджують правомірність позовних вимог.
Вам знадобиться
  • - заява до суду;
  • - пакет документів, що підтверджують правомірність вимог.
Інструкція
1
З часткою в квартирі власник має право вчиняти будь-які юридично значимі дії, але так як це лише частка і в квартирі є інші власники, вони мають право переважної покупки. Долю не можна відчужувати стороннім особам без повідомлення співвласників (стаття №250 Цивільного кодексу РФ).
2
Якщо ви є співвласником квартири, розділеної на частки в натурі, при будь-якому вигляді відчуження вас зобов'язані письмово повідомити, надіславши нотаріальний документ із зазначенням усіх умов, на яких відбувається відчуження.
3
Подайте позовну заяву до суду з вимогою повернути вам законне право на викуп частки, якщо ви не були повідомлені, і відчуження сталося поза законом. На підставі постанови суду ваша вимога може бути виконане, угода відчуження буде визнана незаконною.
4
Ще один випадок, коли частку можна повернути в свою власність на законних підставах: якщо була здійснена операція дарування і ви плануєте її скасувати.
5
Скасувати дарування можна в разі замаху обдаровуваного громадянина на ваше життя, здоров'я або на життя ваших близьких людей. Також скасувати дарування ви маєте право, якщо пережили обдаровуваного. В суд пред'явіть позовну заяву і пакет документів, що підтверджують правомірність скасування угоди дарування.
6
Повернути частку квартири в судовому порядку ви маєте право, якщо вона перейшла до спадкоємців за законом. Відповідно до закону всі спадкоємці мають право отримати рівні частки майна спадкодавця. Якщо ви не знали про смерть, перебували далеко, важко хворіли і не подали документи про вступ до законні права спадкоємця, спадкова маса була розділена, ви маєте право подати позовну заяву до суду, пред'явити пакет документів, підтверджуючих поважність пропуску строків щодо прийняття спадщини. Відсудити можна не тільки частку в квартирі, а й інше майно, належне вам за законом.