Як робити уроки з першокласником.

Перший клас - важливий і складний етап у житті дитини. Малюкові потрібно кілька місяців, щоб адаптуватися до нових умов. Батьки повинні його підтримати і допомогти усвідомити, що домашні завдання - обов'язок, яку необхідно виконувати щодня.
Інструкція
1
Першокласники повинні дотримуватися твердого розпорядку дня. Відразу після школи - обід, потім невеликий відпочинок (годину-дві), після якого можна приступати до виконання домашньої роботи. На думку педагогів, найкращий час для цього з 16 до 17 годин.
2
Виконання уроків починайте з наведення порядку на письмовому столі. Розкладіть на ньому все, що необхідно для домашнього завдання. Обов'язково перевірте, чи правильне встановлено освітлення. Нехай це стане свого роду ритуалом, який допоможе налаштувати дитину на робочий лад. Всі домашні завдання розділіть на усні і письмові, складні і легкі, улюблені і немає.
3
Починайте робити уроки з самого складного предмета, який дається важко. Відпочив після школи дитина може засвоїти важкий предмет швидше. Після того як зробите складні предмети, приступайте до виконання тих, що труднощів не викликають.
4
Якщо дитина щось не розуміє або у нього не виходить виконати завдання, обов'язково допоможіть йому. Постарайтеся пояснити матеріал іншими, більш простими словами. Підкресліть цифри і букви, прочитайте завдання вголос і прокоментуйте його. Підведіть першокласника до вірного рішення, яке він повинен зробити самостійно. Ні в якому разі не робіть за малюка домашню роботу.
5
Якщо дитина дуже довго робить уроки, обмежте його в часі. Розбийте виконання домашньої роботи на частини і робіть між ними перерви. Чергуйте розумову роботу з рухомими заняттями.
6
Не забувайте про розвиваючі вправи, які допоможуть надалі краще засвоїти матеріал на уроках. Наприклад, допоможіть дитині усвідомити сенс найпростіших арифметичних дій. Використовуючи підручні предмети (апельсини, яблука, цукерки, олівці і т.д.), вважайте їх разом з малюком по порядку і визначайте, де предметів лежить більше, а де - менше. Звертайте увагу дитини на явища навколишнього світу. Намагайтеся не заучувати з ним параграфи з підручників, а розмовляйте про все, що викликає його інтерес і привертає увагу. Наприклад: «Чому взимку день коротший», «Хто такі динозаври».
Зверніть увагу
Обов'язково хваліть першокласника за будь-які, навіть маленькі успіхи і намагайтеся не акцентувати увагу на його невдачах.