Як бути хорошою мамою і дружиною.

Упродовж кількох останніх поколінь істинна роль матері і дружини кілька знецінювалася. Жінці часто складно зробити вибір між примарним щастям материнства і що йде в гору кар'єрою. Тим більше суспільство, преса і телебачення все частіше закликають прекрасну половину людства бути максимально незалежними. Якщо ви вирішили відмовитися від нав'язаних стереотипів і присвятити себе сім'ї, вам доведеться добре попрацювати над собою.
Інструкція
1
Домовтеся в першу чергу з собою - ким ви хочете бути: хорошою дружиною і матір'ю або успішним і незалежною людиною. На жаль, суміщати в собі відразу дві ці ролі практично неможливо. Якщо ви хочете добитися вдалого кар'єрного росту, вам доведеться пожертвувати спілкуванням з сім'єю, а успішне материнство і міцний шлюб не залишать вам достатнього простору для роботи.
2
Зробивши вибір на користь реалізації своїх жіночих якостей, ви зовсім не відмовляєтеся від власних інтересів. Просто визнайте, що чоловік - голова сім'ї. Обов'язково залишайте собі час на улюблені хобі, працюйте і зустрічайтеся з подругами, але завжди пам'ятайте, що ваше особисте життя не повинна суперечити інтересам ваших близьких.
3
Навіть не будучи ідеальною господинею, ви можете зробити свій будинок оазою спокою і безпеки для чоловіка і дітей. Завжди ставтеся до них з розумінням. Намагайтеся завжди поглянути на ситуацію очима опонента. Домочадці будуть прагнути скоріше опинитися поруч з вами, якщо будуть впевнені, що ви підтримаєте їх в будь-якій ситуації.
4
Правильно розставте пріоритети в родині. Дитина, скільки б він не був бажаним, не повинен бути господарем у домі. Ця роль беззастережно повинна належати чоловікові. Пам'ятайте, що любов до дітей не має нічого спільного з безмежним баловством. У вас є тисячі способів для прояву своєї турботи і ніжності, тому не робіть чоловіка третім зайвим у родині, віддаючи всю себе дитині. Однак не забувайте про те, що ви колись самі були дітьми і намагайтеся по можливості йти на поступки молодшим членам родини. Поєднання всіх цих правил дасть дитині зрозуміти, що ви - батьків - не наглядачі над ним, а розуміючі і люблячі його люди. При цьому розумна строгість привчить дітей з повагою дотримуватися сімейних правил і засад.
5
Тримайте себе в формі і не забувайте про те, що чоловік любить очима. Не вимагайте від себе неможливого, не морив організм дієтами і складними тренуваннями, міняйтеся поступово і це призведе до кращих результатів. Догляд за собою цілком можна поєднати з домашніми справами, адже ви можете готувати обід з накладеною маскою на обличчі і робити нескладні фізичні вправи під час прибирання і прогулянки. Хороший зовнішній вигляд додасть вам упевненості в собі, що дозволить не мучити чоловіка нав'язливою ревнощами і не нервувати дітей поганим настроєм.
6
Приділяйте час для вас двох з чоловіком. Не дозволяйте вашої любові потонути в побутових і грошових питаннях. Покличте на допомогу родичів і хоча б раз на місяць вибирайтеся кудись удвох на вихідні. Якщо у вас немає такої можливості, влаштовуйте романтичні вечері в той час, коли діти сплять, це внесе у ваше життя щось нове.
7
Залишайте собі час на відпочинок. Ви не зобов'язані бути ідеальною дружиною і мамою сім днів на тиждень. Попросіть чоловіка і дітей давати вам пару годин кожен день або один з вихідних на особисті справи. Це дозволить вам розслабитися і відволіктися.
Якщо ви хочете одночасно бути ідеальною дружиною своєму чоловікові і хорошою матір'ю для вашої дитини, вам потрібно докласти зусиль. Постарайтеся, і ви придбаєте уміння поєднувати ці важливі для сімейного життя якості.
Інструкція
1
Побудуйте свої відносини з чоловіком на довірі. Це запорука довгого, щасливого шлюбу. Щоб дізнатися більше один про одного і зміцнити ваш союз, пару раз в тиждень обговорюйте останні події у вашому житті. Ви можете урізноманітнити ваші вечора одкровень прогулянками або походами в кафе.
2
Не дозволяйте побуті зруйнувати ваш шлюб. Якщо ви будете надавати домашнім турботам занадто велике значення і не захочете зрозуміти чоловіка, який у вихідний день повинен відпочити, це може негативно позначитися на ваших стосунках. Умійте знайти компроміс і розподілити обов'язки. Поговоріть з чоловіком. Напевно є така робота по дому, яку він згоден виконувати, наприклад, виносити сміття, ходити в магазин, пропилососити або щось полагодити.
3
Чи не примушуйте другу половинку до того, що він не хоче робити або обговорювати. Цим ви дратуєте чоловіка і відштовхуєте від себе. Якщо з якимсь питанням вам краще допоможе мама або подруга, зверніться до них. У разі, якщо проблему може вирішити саме ваш чоловік, опишіть йому ситуацію і попросіть допомогти. Можливо, вам навіть не доведеться просити, адже, оцінивши ваше ставлення в нього, чоловік сам все зробить.
4
Ставтеся до дитини як до особистості. Не розмовляйте з ним зверхньо і не применшуйте його проблем. Можливо, вашому синові чи доньці буває важче, ніж вам, адже у них ще немає тієї сили, яка є у вас. Крім того, вони менше пристосовані до життя.
5
Довіряйте дитині, і, бачачи це, він зробить все можливе, щоб виправдати вашу довіру. Якщо ви караєте його, поясніть, за що. Навіть якщо гнівайтесь, дайте зрозуміти, що любите його. Намагайтеся спокійно реагувати на капризи. Дитина повинна знати, що таке «ні» і «не можна». Обов'язково дивіться з ним повчальні фільми і читайте корисні книги. Обговорюйте поведінку героїв.
6
Умійте розподіляти свої увагу і любов між чоловіком і дітьми. Щоб вас вистачило на всіх, більше проводите часу разом. Вирушайте цілою родиною на прогулянки в парк, їдьте в гості до бабусі, вирушайте кататися з гори, сходіть в дитячий театр, пограйте, разом зробіть прибирання або приготуйте щось смачненьке.
7
Заохочуйте ваших дітей і чоловіка. Справедлива похвала діє на всіх однаково конструктивно. Не забувайте відзначати досягнення ваших близьких, покажіть, що ви пишаєтеся ними. Якщо ж хочете зробити критичне зауваження, то нехай воно буде добре обґрунтованим.
8
Приділяйте час своїм близьким, але й не забувайте про себе. Жінка, яка все віддає іншим, жертвує собою, своєю молодістю і інтересами тільки заради чоловіка і дітей, викликає жалість і почуття провини у членів її родини. Так, ваша сім'я займає важливе місце у вашому житті, але це ще не все життя.