Як віднадити собак.

Собака - друг людини. Але інший раз її поведінка може доставити масу незручностей. Наприклад, сусідський пес унадився мітити сечею стовпи або дерева, розташовані на вашій ділянці. Тим самим, він як би сигналізує: я тут головний, це моя територія. Або, наприклад, бродячі собаки регулярно залишають екскременти біля вашого ганку. Як мінімум, це неприємно. Та й взагалі, небажано, щоб зграя чужих псів ходила поруч: хіба мало, на що вони здатні.
Вам знадобиться
  • - хлорка, нашатирний спирт або перцевий балончик;
  • - ультразвуковий відлякувач собак;
  • - засіб «Антігадін».
Інструкція
1
Використовуйте виняткову гостроту собачого нюху. Запах, який може здатися людині ледь помітним, для псів дуже сильний. Раз в тиждень посипайте уздовж забору тонку смужку хлорки, або розливайте розчин нашатирного спирту, або бризкайте з перцового балончика. Буквально через кілька годин «аромат» стане настільки слабким, що ви перестанете звертати на нього уваги. А собак він буде відлякувати ще довго. Крім самого факту неприємного запаху, у них поступово виробиться умовний рефлекс: сюди краще не ходити, тут дуже погано пахне. По можливості обробіть не тільки площа уздовж забору, але і сам ділянку.
2
Можете скористатися тим, що собаки, на відміну від людини, розрізняють сигнали ультразвукової частоти. Вони викликають у них неприємні, хворобливі відчуття і почуття переляку. Пристрої, спеціально призначені для отважіванія тварин, так і називаються «Отпугиватель». Вони бувають переносними та стаціонарними. У першому випадку, такий пристрій дуже невелике, компактне, вільно поміщається в кишені куртки, піджака. У другому випадку, воно більше і масивніше, часто поєднане з інфрачервоним датчиком руху, забезпечено регулятором частоти УЗ-коливань, завдяки чому його можна налаштувати не тільки на відлякування собак, але і котів, зайців і навіть птахів. Деякі портативні відлякують пристрої найефективніше діють на відстані від 1 до 7 метрів, стаціонарні забезпечують надійний захист площі в 200-300 кв. метрів.
3
У продажу є серія безпечних препаратів, розроблених фахівцями з Великобританії. Розробники назвали цю серію «Get off my garden», тобто «Геть з мого саду». У Росії вона отримала неофіційну назву «Антігадін». Засіб продається у вигляді кристалічного порошку, спрею і гель-спрея. Порошок протягом місяця виділяє пахучі речовини, що відлякують собак, при цьому нешкідливі для людини і навколишнього середовища. Причому ці речовини виділяються в будь-яку погоду, навіть дощову. Спреї та гель-спреї можна використовувати в тих місцях, куди підсипати порошок скрутно (наприклад, в нішах, трубах), а також для знищення собачих міток.