Як відформатувати диск в Linux.

Форматування жорстких дисків в операційній системі Windows зазвичай не викликає складнощів. Подібна операція в середовищі Linux може викликати проблеми у непідготовленого користувача.
Вам знадобиться
  • Операційна система Ubuntu
  • Утиліта gparted або доступ в інтернет для її установки
Інструкція
1
Для роботи операційної системи Linux потрібно три розділи. Це кореневий розділ, розділ підкачки, а так же розділ для даних користувача. У кореневому розділі міститися файли операційної системи. Його розмір повинен бути не менше 5 гігабайт. Це єдиний розділ, створення якого обов'язково. Розділ підкачки призначений для розміщення віртуальної оперативної пам'яті комп'ютера. Його створення не обов'язково, якщо розділ не створений, операційна система автоматично створить і буде використовувати файл підкачки в кореневому розділі. Використання виділеного розділу підкачки більш ефективно, тому він не піддається фрагментації. Його розмір повинен бути дорівнює розміру оперативної пам'яті комп'ютера. Під розділ з файлами користувача зазвичай виділяється все інше місце на жорсткому диску.
2
Перевірте, які розділи вже є в системі. Відкрийте консоль адміністратора і введіть команду "fdisk/dev/hda" для жорстких дисків з інтерфейсом IDE, або "fdisk/dev/sda" якщо використовується жорсткий диск з інтерфейсом SATA. Якщо в системі більше одного жорсткого диска, перший з них буде називатися hda, другий hdb і так далі. Для SATA дисків принцип той самий. В результаті запуститися додаток для розбивки і форматування жорсткого диска.
3
Введіть команду "p". На екран буде виведена поточна таблиця розділів жорсткого диска. Для видалення існуючих розділів використовуйте команду "d". Система запросить номер розділу на диску, який необхідно видалити. Видаліть розділи, якщо це необхідно, а потім введіть команду "p" для перевірки. Якщо помилково видалений не той розділ, команда "q" дозволить «відкотити» зміни.
4
Створіть новий розділ на вільному місці. Для цього так само можна використовувати вбудовану в операційну систему утиліту fdisk, однак вона не має графічного інтерфейсу, не підтримує великі розділи, а так само має ряд інших недоліків. Тому для створення розділу краще використовувати утиліту gparted, яка має графічний інтерфейс. Відкрийте консоль адміністратора і введіть команду "gparted". Якщо така програма відсутня в системі, встановіть її командою "apt-get gparted". Відкриється графічне вікно, в якому буде показана поточна таблиця розділів жорсткого диска.
5
Оберіть нерозмічену область, натисніть на ній правою кнопкою миші. У впадає меню виберете «створити розділ», вкажіть його розмір, файлову систему і точку монтування. Натисніть "OK". Тепер необхідно застосувати зроблені зміни. Для цього натисніть на кнопку і зображенням зеленої галочки. Натисніть "OK". Дочекайтеся закінчення роботи програми. Тепер новий розділ готовий до використання.
Зверніть увагу
При видаленні або форматуванні розділу жорсткого диска всі дані на ньому будуть видалені.