Як виявити виразку.

При виразці порушується цілісність слизової шлунка або дванадцятипалої кишки. При глибокому ураженні процес вражає тканини. Присутні певні симптоми, що залежать від місця розташування виразки. Точну діагностику проводить лікар-гастроентеролог.
Інструкція
1
При наявності виразки в шлунку вас можуть турбувати болі після їжі, відчуття переповненості, нудота, блювота. Надлишковий вміст соляної кислоти викликає збурення, порушується травлення, можуть бути присутніми інші неприємні симптоми в епігастральній ділянці. Якщо вражена слизова або тканини дванадцятипалої кишки, болі найчастіше турбують натщесерце. Після прийому їжі ви відчуваєте деяке полегшення.
2
Лікар не може поставити точний діагноз, спираючись тільки на ваші скарги і суб'єктивні відчуття. Тому вам призначать апаратне та інструментальне обстеження, щоб підтвердити або спростувати Можливий діагноз.
3
Найбільш точний вид обстеження - езофагогастродуоденоскопія, або гастроскопія (ЕГДС). Вам проведуть діагностику в амбулаторних умовах за допомогою ендоскопа. Гнучка вузька трубка з оптичним приладом на кінці легко проходить по всьому стравоходу. При необхідності за допомогою даного виду обстеження лікар проводить біопсію, бере маленький шматочок ураженої тканини для гістологічного обстеження. Проведене обстеження дає можливість поставити точний діагноз. За часом езофагогастродуоденоскопія проводиться не більше 5 хвилин.
4
При необхідності вам призначити ультразвукову діагностику (УЗД) або рентгенографію з використання контрастної речовини, яка дозволяє повністю оглянути шлунок і дванадцятипалу кишку.
5
Точна діагностика включає в себе копрограми, аналіз крові на антитіла до Хелікобактер пілорі, опісторхів, аскарид, а також на наявність онкомаркерів.
6
Достовірні результати обстеження можна отримати, якщо ретельно підготуватися до них. Підготовка полягає в дотриманні дієти протягом 7-10 днів, щоб шлунково-кишковий тракт був максимально вільний від їжі.
7
На підставі отриманих результатів медичного обстеження вам поставлять точний діагноз.