Як відрізнити коросту від алергії. Як визначити короста або алергія.

Короста - це паразитарне захворювання, яке викликає коростяний кліщ. Алергія - це своєрідна відповідь імунної системи на подразники. Симптоми у цих захворювань можуть частково збігатися, але все-таки є істотні відмінності. Щоб самостійно не гадати, що у вас, зверніться до лікаря і пройдіть медичне обстеження.
Інструкція
1
При алергії і коросту шкіра може покритися червоними плямами. В обох випадках присутня свербіж. Але при цьому коростяний свербіння найбільше турбує в першу половину ночі, коли самки кліща ведуть активне життя, проробляючи нові ходи в шкірі. Алергічний свербіж може тривати протягом усього дня.
2
Якщо у вас алергія, прийом противогистаминного препарату допоможе зняти симптоми захворювання або зменшити їх прояв. Від корости дані препарати не допомагають, свербіж шкіри не зменшиться.
3
Алергічна реакція організму практично завжди супроводжується загальною слабкістю і нездужанням. При паразитарному ураженні шкіри ці симптоми відсутні.
4
Короста ніколи не викликає нежить, сльозотеча. При наявності алергії ці симптоми відсутні дуже рідко. Це також є істотною відмінністю двох різних захворювань.
5
Ще одна істотна відмінність корости та алергії - якщо хтось із членів вашої родини або близького оточення заразився коростяних кліщів, через деякий час він вразить усіх. Алергія - це незаразні захворювання і не може передаватися через загальні предмети, постільні приналежності, тому алергію лікують індивідуально, тоді як від корости повинні пройти профілактичний курс лікування всі члени родини.
6
Коростявий кліщ проробляє в шкірі парні ходи, які легко можна помітити, якщо уважно розглянути уражену шкіру. При алергії дані ознаки відсутні, тобто ніяких парних ходів ви не помітите. Шкіра покривається червоними висипаннями рівномірно або вони локалізуються на животі, сідницях, щоках.
7
Точну діагностику і лікування корости проводить лікар-дерматолог. Алергію діагностує і лікує лікар алерголог-імунолог. Якщо за зовнішніми ознаками ви не можете визначити, яке саме захворювання вас вразило, зверніться до медичної установи та пройдіть курс обстеження. Раціонально спочатку звернутися до дерматолога. Досвідчений лікар без праці визначить коросту. Досить розглянути шкіру під мікроскопом, щоб побачити мікроскопічних кліщів. Якщо корости у вас немає, тоді зверніться до алерголога-імунолога. Діагностика алергії більш тривалий і складний процес.