Як не купити крадену машину.

Якщо ви вирішили купити старий автомобіль, для початку зверніться до своїх друзів і родичів. Можливо, хтось із них знає людини, яка хоче продати свій транспортний засіб. Це допоможе звести до мінімуму ризик покупки краденого автомобіля. На авторинок вирушайте, якщо не вдалося знайти нічого підходящого в своєму найближчому оточенні.
Інструкція
1
Купувати старий автомобіль в автосалоні надійніше. Часто це машина, яку здали в обмін на нове авто. Можливо, вона була куплена раніше в тому ж автосалоні. Отже, її історія добре відома. На жаль, випадки продажу автосалонами крадених автомобілів також мають місце.
2
Можливо, ви все ж таки вирішите заглянути на авторинок. Може трапитися, що ви знайдете там автомобіль, ціна якого значно нижче середньої ринкової. Ця обставина має змусити насторожитися. Авторинок - не найдешевше місце продажу автомобілів.
3
Попросіть документи і самі звірте номери двигуна і кузова з вказаними в ПТС. Будь-яке розбіжність має змусити вас відмовитися від покупки. На викраденому автомобілі номера можуть бути перебиті. При огляді зверніть увагу на те, чи збігається колір лакофарбового покриття кузова і номерних площадок, чи немає слідів пошкодження або корозії металу. На передньопривідних ВАЗовских автомобілях ідентифікаційний номер кріпиться за допомогою точкового заводський зварювання. Грубі зварювальні шви повинні вас насторожити.
4
Запропонуйте продавцеві пройти незалежну експертизу. Уважно вивчіть його паспорт. Якщо продавець відмовляється від експертизи, посилаючись на те, що це даремна трата грошей, а замість паспорта намагається підсунути будь-який інший документ, відмовтеся від покупки. Людина, якій приховувати нічого, обов'язково задовольнить ваші прохання, щоб розвіяти виниклі сумніви.
5
Майте, однак, на увазі, що після того, як експертиза була пройдена, автомобіль можуть підмінити. Таке теж трапляється, хоча й нечасто. Експерту показують автомобіль з справжніми номерами. Потім продавець під слушним приводом ненадовго відлучається разом з вашою майбутньою покупкою. В результаті ви отримуєте авто з перебитими номерами.
6
Уважно огляньте ПТС і свідоцтво про реєстрацію. У них не повинно бути ніяких виправлень, підчисток, слідів бруду і т.д. Всі цифри і букви, особливо ті, які можна легко переробити, повинні мати однакову висоту, написання і колір і читатися однозначно. Купуючи іномарку, ретельно перевірте митні документи.
7
Мабуть, найефективнішим засобом, що дозволяє уникнути покупки краденого автомобіля, є ваша особиста присутність при знятті його з обліку.