Як визначити пробку у вусі. Як дізнатись чи у вухах пробки.

Якщо в слуховому проході скупчується велика кількість сірки, утворюється сірчана пробка - це секрет, який виділяють сальні залози, змішаний з частинками епідермісу. Ви можете відчувати певні симптоми, але точний діагноз ставить лікар-отоларинголог на підставі результатів медичного огляду.
Інструкція
1
Наявність пробки у вусі може вас абсолютно не турбувати, і лише за певних обставин ви починаєте відчувати дискомфорт. Якщо пробка починає збільшуватися в розмірах і перекриває слуховий прохід, присутнє відчуття закладеності, порушується слух. У міру просування сірчаної пробки до барабанної перетинки можуть бути присутніми шум у вухах, запаморочення.
2
Маленька сірчана пробка при намоканні, якщо в слуховий прохід потрапляє вода при купанні, розбухає, при цьому ви відчуваєте, що вухо повністю закладено. При жуванні вухо може періодично закладати.
3
Причини утворення сірчаних пробок можуть бути самі різні, але основними є неправильна робота сальних залоз і порушене виділення секрету. Підвищена кількість холестерину в крові сприяє швидкому утворенню вушної сірки, що в підсумку призводить до утворення пробок. При нормальному функціонуванні секреторні виділення не затримуються у вусі, а самостійно залишають вушний прохід при жуванні, розмові, русі.
4
Якщо у вас утворилася епідермоідальная сірчана пробка, яка має дуже щільну консистенцію і може стати сухою і досить жорсткою, в кістковому відділі можуть утворитися пролежні. Ви будете відчувати не тільки закладеність вуха, але і больові відчуття. У деяких випадках відбувається запалення, і з слухового проходу витікає рідина або гній.
5
При будь-якому вигляді сірчаних пробок не намагайтеся видалити їх самостійно. Відчуття закладеність змушує більшість пацієнтів використовувати вушні палички, щоб хоч якось полегшити стан. Це призводить до того, що пробка проштовхується все далі, і відчуття дискомфорту посилюється. Тому при будь-яких неприємних відчуттях в слуховому проході відразу ж зверніться до отоларинголога. Лікар огляне слуховий прохід і видалить пробку, після чого призначить лікування, якщо воно вам необхідно.