Як навчитися красиво себе фотографувати. Як фотографуватися красиво.

Напевно кожному знайома ситуація, коли хочеться змінити аватар в соціальній мережі, але сфотографувати вас нікому. Отримати красивий аватар в домашніх умовах можна і без сторонньої допомоги, якщо у вас є цифровий фотоапарат. Ви можете сфотографувати себе самі і отримати непоганий результат, і в цій статті ми розповімо, які правила потрібно для цього дотримуватися.
Інструкція
1
Фотографуйтеся в приміщенні, яке добре освітлене. Недорогі цифрові фотоапарати дають прийнятну якість кадру тільки при хорошому загальному освітленні. Найкраще, щоб освітлення було денне - сонячне світло найбільш природний.
2
Якщо ви фотографуєте в вечірній час, включіть сильні лампи денного світла. У денний час фотографуйтеся навпроти вікна, вставши так, щоб сонячне світло падало на ваше обличчя рівномірно. Ніколи не вставайте спиною до вікна - фотографія буде засвічена.
3
Фотографуючись на вулиці, ви позбавите себе від проблем з ракурсом падаючого світла - на вулиці висвітлення найбільш природно і рівномірно.
4
Для того, щоб на фотографії було непомітно, що ви фотографували себе самостійно, використовуйте в настройках фотоапарата таймер, який можна встановити на автоспуск через 5, 10 і більше секунд.
5
Поставте фотоапарат на рівну поверхню, встановіть таймер і переконайтеся, що об'єктив спрямований на вас в потрібному ракурсі і захоплює вашу фігуру повністю або частково. Натисніть кнопку спуску і прийміть потрібну позу. Через кілька секунд спрацює автоспуск, і фотоапарат зробить знімок.
6
Приймаючи позу для фотографії, не закидайте голову занадто високо, але і не опускайте її занадто низько - на фото це буде виглядати невигідно. Поза повинна бути природною і невимушеною.
7
Якщо на фотографії повинно бути тільки ваше обличчя, і ви хочете зробити портретний аватар, встановіть фотоапарат так, щоб об'єктив був на рівні вашого погляду. Для фотографії фігури по пояс фотоапарат варто встановити на рівні підборіддя.
8
Для того, щоб кадр точно вийшов чітким і нерухомим, при відсутності рівній поверхні фотоапарат найнадійніше поставити на штатив паралельно підлозі.
9
Зверніть увагу на те, на якому тлі ви фотографуєте. Не варто фотографуватися на фоні неприбраній кімнати, непривабливого інтер'єру і брудного посуду.
10
Якщо ви вирішили сфотографувати себе в дзеркалі, ніколи не включайте спалах - вона може зіпсувати всю фотографію, засвітивши ваше відображення. Фотографія в дзеркалі може вийти красивою тільки в тому випадку, якщо дзеркало чисте, і в приміщенні хороше освітлення.
11
Після того, як фотографія буде зроблена, відкоригуйте і отретушіруйте її в Фотошопі.
Зверніть увагу
По-перше, ви повинні знати, що таке витримка і діафрагма - вміння правильно поводитися з витримкою допоможе вам робити красиві знімки феєрверку, а в діафрагму ви закохаєтесь, коли почнете фотографувати моделей; по-друге, що таке експозиція і як її коригувати. Коли освітлення занадто складне або його просто недостатньо, вам потрібно навчитися фотографувати зі спалахом.