Полум'я вогню: Як намалювати олівцем.

Мови вогню нерідко використовуються в колажах і фрагментах оформлення інтернет-сторінок. Намалювати полум'я потрібної форми та забарвлення можна за допомогою готових кистей і карти градієнта в програмі Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - кисті для вогню.
Інструкція
1
Клавішами Ctrl + N створіть в графічному редакторі новий файл зі світлим фоном в колірному режимі RGB. Натисніть на клавішу D, щоб повернути налаштування основного і фонового квітів до значень за замовчуванням. Клавішами Shift + Ctrl + N додайте в документ шар, на якому будете малювати вогонь.
2
Для створення вогню підійдуть готові кисті, збережені у файл з розширенням abr. Такі файли неважко виявити на інтернет-ресурсах, присвячених урокам по роботі в графічних редакторах.
3
Завантажте викачані кисті вогню в програму. Для цього зробіть активним інструмент Brush/«Кисть» і відкрийте палітру кистей. Якщо її не видно у вікні Photoshop, викличте цю палітру опцією Brushes/«Кисті» меню Window/«Вікно» або клавішею F5. Відкрийте меню палітри, натиснувши на кнопку, що має вигляд трикутника. Виберіть пункт Load Brushes/«Завантажити кисті» і вкажіть файл з китицями для малювання вогню.
4
Відкрийте вкладку Brush Tip Shape/«Форма наконечника кисті» палітри кистей. У нижній частині вікна зі зразками будуть знаходитися недавно завантажені кисті з мовами вогню. Виберіть один із зразків, клацнувши по ньому. Клікніть по прозорому шару, щоб поставити на ньому відбиток кисті.
5
Полум'я, яке складається з мов однакової форми і розміру, буде виглядати не особливо реалістично. Щоб зробити зображення трохи більш різноманітним, виберіть інший зразок, збережений в тому ж файлі. Вставте в документ новий шар, поставте на ньому відбитки кисті і змініть його положення, нахил і розмір опцією Free Transform/«Вільне трансформування» меню Edit/«Редагування». Щоб пересунути відбиток на інше місце, включіть Move Tool/«Інструмент переміщення».
6
Можете не створювати для кожного відбитка новий шар. У цьому випадку налаштуйте розмір кисті, зсунувши слайдер Diameter/«Діаметр» у вкладці Brush Tip Shape. Щоб нахилити відбиток під кутом, відмінним від налаштувань за замовчуванням, введіть значення в поле Angle/«Кут» тієї ж вкладки.
7
Пофарбуйте намальований вогонь картою градієнта. Для цього опцією Gradient Map/«Карта градієнта» групи New Adjustment Layer/«Нова установка шару» меню Layer/«Шар» додайте в файл шар з фільтром і налаштуйте градієнт з білим, жовтим, помаранчевим і чорним маркерами. В результаті сама темна частина картинки виявиться пофарбованої в білий колір, а світлий фон стане чорним. Інші фрагменти вогню придбають жовто-оранжеве забарвлення.
8
Для отримання синього полум'я використовуйте в розширеному градиенте блакитний колір замість жовтого і синій замість помаранчевого. У процесі зміни налаштувань ви зможете простежити, як змінюється колір намальованого вогню.
9
Збережіть отриману картинку, скориставшись опцією Save/«Зберегти» меню File/«Файл».