Як по VIN дізнатися рік випуску автомобіля. Як дізнатися рік випуску по vin номеру.

Якщо у автомобіля , виробленого за кордоном, не позначений в ПТС рік випуску , чи можна визначити його по VIN-коду? У більшості випадків можна, так як, наприклад, в американських автомобілях вказівку року випуску в VIN обов'язково.
Інструкція
1
Однак у багатьох інших країнах VIN - це тільки рекомендація, тому не всі фірми його проставляють. Що ж таке VIN і де в ньому шукати рік випуску автомобіля?
2
VIN - це "Vehicle Identification Number", т. Е. Ідентифікаційний номер машини, який складається з сімнадцяти позицій буквено-цифрового коду. Цей код містить інформацію про виробника та моделі автомобіля, про рік його випуску і номері кузова або автомобіля. Цим кодом користуються в двадцяти чотирьох країнах, що входять в ISO - Міжнародну організацію стандартів. VIN проставляється на кузові автомобіля.
3
Перші три цифри коду вказують на завод-виготовлювач, позиції з четвертої по восьму - тип транспортного засобу, дев'ята позиція залишається вільною, а ось десята або одинадцята якраз позначає рік випуску. Інші позиції з дванадцятої по сімнадцяту дають номер кузова або автомобіля.
4
Американські заводи вказують рік випуску на одинадцятому місці, і те ж саме роблять європейські виробники «Форда, а виробники типу« Ауді, «Рено,« Порше, «Сааб,« Фольксваген, «Хонда,« Вольво, «Ісузу , «ВАЗ,« Опель, «Ровер,« Ягуар і деякі інші, менш відомі в Росії фірми - на десятому.
5
Рік випуску автомобіля - це буква або цифра. Точні позначення можна подивитися в спеціальних довідниках, наприклад для Росії випущений російською мовою довідник "Autoident", де можна знайти інформацію майже по всіх автомобілях, що випускаються у всьому світі. Принцип же кодифікації можна пояснити таким чином: з 1971 по 1979 рік - цифри від 1 до 9; з 1980 по 2000 рік - латинські букви від А до Y (за винятком O, Q і U, а також, відповідно, останньої букви алфавіту Z); з 2001 по 2009 рік - знову цифри від 1 до 9; а починаючи з 2010 року знову латинські букви, починаючи з А. Дотримуючись цих нехитрих порад, можна з легкістю дізнатися рік випуску машини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XxMK-AWrZOc