Як позбутися мозолів. Як позбавиться від конусних мозолів в домашніх умовах.

Мозолі, як правило, утворюються на ногах або руках внаслідок тривалого тертя шкіри про жорсткий предмет. Мозоль являє собою маленьке ущільнення, що має чіткі обриси і «корінь», що йде глибоко під шкіру. Вплив на цю ділянку викликає хворобливі відчуття.

Мозолі бувають мокрі і сухі. Позбутися від мозолів можна за допомогою клінічних або салонних процедур, аптечних засобів і народних рецептів. В косметологічної клініці для видалення мозолів використовують лазер, який розм'якшує шкіру і шліфує її, рідкий азот, заморожуючий ороговевший ділянку шкіри або спеціальні пристрої, висвердлюють «стрижні» мозолів. Але до подібних методів варто вдатися в тому випадку, якщо інші засоби не помоглі.Ізбавіться від мозолів в домашніх умовах можна за допомогою саліцилової і бензойної кислоти, що входять до складу різних мазей і пластирів. Попередньо необхідно розпарити уражене місце в теплій ванні з використанням яблучного оцту і ефірного масла чайного дерева. Не слід допускати попадання мазі на здорову шкіру, інакше є ймовірність отримати опік. Мазь залишають на шкірі на 6 годин, після чого мозоль счищается пемзою або скрабом. Існує безліч народних засобів. В їх числі ванночка з мила і соди, компреси з картоплі, чорносливу, лимона, часнику, цибулі і алое. Розглянемо їх детальніше.

1) Мильна ванночка з содою:

  • попередньо натріть 2 ст. ложки господарського мила на дрібній тертці.
  • розчиніть в тазику з 2 літрами гарячої води підготовлене мило.
  • додайте в розчин 5 ч. ложок харчової соди.
  • приймайте ванночку близько 30 хвилин, після чого мозоль необхідно видалити пемзою.
  • Нанесіть на шкіру ніг живильний крем.

2) Компреси:

  • зварений в молоці чорнослив гарячим накладають на мозоль протягом 20 хвилин, міняючи його при охолодженні.
  • сиру картоплю натирають на дрібній тертці і, приклавши до ураженої ділянки шкіри, забинтовують марлею або еластичним бинтом. Компрес залишають на всю ніч.
  • свіжий лимон розрізають навпіл, одну половинку прикладають до мозоля на всю ніч з допомогою бинта. Аналогічно роблять і з листом алое.
  • цибуля або часник подрібнюється в кашку і накладається на мозоль. Зверху накривається поліетиленом і забинтовується.

Після проведення процедури мозоль зчищають жорсткою щіткою, пемзою або скрабом. Компреси повторюють протягом декількох днів.