Як видалити кліща у собаки.

Тварини, що мають вільний доступ на вулицю, можуть піддаватися укусам кровососів, в тому числі і кліщів. Якщо ви помітили на собаці підозріле комаха, яка поступово збільшується в розмірах, постарайтеся витягнути його, але будьте обережні.
Вам знадобиться
  • - рукавички;
  • - пінцет;
  • - машинне масло;
  • - нитка;
  • - спирт або йод.
Інструкція
1
Ретельно промийте руки з милом і надіньте гумові рукавички. Якщо їх немає, підійде звичайний целофановий мішок. Головне, щоб шкіра не стикалася з кровососом. Тварини не хворіють на кліщовий енцефаліт, а от людина може заразитися, якщо розчавити комаха. Ін'єкція імуноглобуліну в більшості випадків вводиться на платній основі, тому будьте завбачливі. Спробуйте витягти паразита, плавно закинувши його взад, а потім вперед. Якщо він не відділяється від шкіри тварини, приступайте до іншого способу.
2
Капните трохи олії на головку кліща. Краще брати машинне - в ньому містяться нафтопродукти, які повністю перекривають надходження кисню. Трохи почекайте, поки кровосос не почне слабшати хватку. В деяких випадках він сам починає вилазити. Якщо ніяких змін не відбулося через 10 хвилин, акуратно потягніть його за допомогою пінцета або захопивши між пальців.
3
Якщо кліщ так і продовжує чинити опір під вашим натиском, вдамося до допомоги товстої і міцної нитки. Обмотайте її навколо головки комахи, постарайтеся зав'язати вузлик. Через кілька хвилин починайте плавно витягати кровососа. Будьте обережні, якщо тулуб відірветься, а головка залишиться всередині, можливе виникнення запального процесу.
4
Викличте ветеринарного лікаря або відведіть собаку в клініку, якщо у вас так і не вийшло вилучити паразита. Якщо ж все пройшло успішно, обробіть шкіру тварини міцним спиртом або йодом. Зеленка для цієї мети не підійде.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=n3P6u2Fu91A
Зверніть увагу
Не намагайтеся витягти голівку кліща гострими предметами. Відведіть пса до лікарні. Лікар дістане її за допомогою інструменту буквально за кілька хвилин. Подібна процедура коштує недорого.
Корисна порада
Обов'язково спаліть кліща, інакше він може знайти собі другу жертву і не факт, що це будете не ви. Простежте, щоб він згорів дотла.