Чому домашні тварини линяють навесні.

Весняна линька - природний процес оновлення волосяного покриву у диких тварин. Зазвичай те ж саме відбувається і у домашніх вихованців з тією тільки різницею, що домашнім тваринам сезонні зміни не так очевидні, як диким (вони живуть при електричному світлі, опалювальних приладах і т. П.), Тому і «режим» сезонної линьки у них може збиватися.
Інструкція
1
Деякі домашні тварини линяють мало не цілий рік, але навесні цей процес все одно в більшості випадків загострюється. Що потрібно при цьому робити господарям?
2
Важливо зрозуміти, чи нормально йде процес линьки: не лізе Чи шерсть жмутами, т. Е. Дуже рясно, що не сплутується Чи, не тьмяніє (що може говорити про нестачу вітамінів). Інші симптоми авітамінозу - суха шкіра, тріщини в кутах пасти, проблеми з травленням. Для профілактики авітамінозу в раціоні вашого улюбленця повинні бути вітаміни і мінерали. Проконсультуйтеся з фахівцем.
3
Якщо ви годуєте вашу собаку або кішку натуральними продуктами, потрібно давати спеціальні препарати протягом одного місяця, а потім робити перерву на два тижні. Якщо ж ви даєте їм промисловий корм, спеціальні вітамінні й мінеральні комплекси не потрібні (якщо тварина відчуває себе нормально).
4
Важливо доглядати за шерстю вихованця, вичісуючи її за допомогою спеціальної щітки або частого гребеня. Робити це потрібно акуратно, перетворюючи процес в ласку, щоб тварина звикла і не чинило опір, в іншому випадку воно буде агресивно налаштоване. Його добре привчати до розчісування вовни з дитинства. Собаки зазвичай цю процедуру переносять легше, а от кішки можуть бути привередливее.
5
Щоб зрозуміти, чи почалася линька, можна просто злегка посмикати за шерсть і подивитися, чи не залишається занадто велика кількість вовни у вас в руці. Сама багата линька зазвичай проходить в перший тиждень, тому в цей час вичісувати вихованця краще щодня. Це допомагає вчасно позбавлятися від мертвої вовни і уникати колтунів. У природних умовах тварини позбавляються від мертвої вовни за допомогою природних «гребінців» - кущів, частих гілок дерев і т. П., А в домашніх умовах цей відхід повинні забезпечити господарі. Якщо дотримуватися цих простих правил, процес линьки буде проходити менш болісно для господарів будинку.