Як подивитися завантаженість сервера.

Поточна завантаженість сервера впливає на ефективність обробки їм запитів користувачів. В операційних системах передбачені засоби, що дозволяють визначити завантаженість дистанційно.
Інструкція
1
Налаштуйте сервер таким чином, щоб до нього було можна підключитися дистанційно по протоколу SSH або VNC. Спосіб здійснення такого налаштування залежить від того, яка на машині встановлена ОС. Для VNC, можливо, буде потрібно встановити серверну частину програми VNC Free або аналогічного. Використовувати Telnet не рекомендується, оскільки в ньому паролі передаються відкритим текстом. Обов'язково встановіть складний пароль кореневого користувача (в Linux він називається root, а в Windows - Адміністратор). Врахуйте, що протокол VNC не працює в UNIX-подібних системах при відсутності на сервері графічного середовища X.org. На сервер з Windows встановіть програми Process Explorer і Process Monitor, оскільки можливості вбудованого Диспетчера завдань обмежені.
2
На той комп'ютер, з якого ви збираєтеся підключатися до сервера, встановіть клієнтську програму, що працює по протоколу SSH або VNC. При цьому, операційна система, встановлена на цей комп'ютер, може не збігатися з операційною системою сервера. Найкраще користуватися кроссплатформенних клієнтськими програмами, наприклад, PuTTY (для SSH) або клієнтську частину VNC Free (для VNC).
3
Запустивши клієнтську програму, введіть IP-адресу сервера, ім'я користувача та пароль в призначені для них поля. Після з'єднання незабаром з'явиться командний рядок (при використанні протоколу SSH) або робочий стіл (при роботі через VNC).
4
В Linux при підключенні через SSH введіть команду top, і ви побачите список запущених процесів всіх користувачів, а також кількість мегабайт ОЗУ і обсяг його зайнятої частини. Чим друге число менше першого, тим краще. Дані про завантаженість ОЗУ можна також отримати за допомогою команди free. Якщо ви підключилися до машини з Linux через VNC, попередньо запустіть додаток rxvt, xterm або Konsole, і введіть команду top або free в ньому. Для виходу з програми top натисніть клавішу Q. У Windows при підключенні по протоколу SSH введіть команду mem, і ви побачите відомості про завантаженість ОЗУ. При використанні ж протоколу VNC запустіть програму Process Explorer або Process Monitor.