Як не втратити трудовий стаж.

Трудовий стаж - сукупність періодів робочої або громадської діяльності людини. Його обчислення проводиться в порядку, встановленим Трудовим Кодексом РФ. Від тривалості трудового стажу залежить отримання гарантій і компенсацій, передбачених чинними законами і постановами Уряду РФ. Тому важливо не втратити стаж і врахувати в ньому всі періоди, коли ви отримували офіційну заробітну плату або соціальну допомогу.
Інструкція
1
Документом, в якому роботодавець зобов'язаний фіксувати всі періоди, коли людина працювала на його підприємстві, є трудова книжка встановленого зразка. На підставі записів, зроблених у ній, вам буде розраховуватися загальний трудовий стаж. Термін вашої роботи в кожній компанії повинен бути зафіксований - із зазначенням дати, коли ви приступили до виконання своїх обов'язків і дати звільнення. Всі записи, зроблені відділом кадрів, повинні бути завірені печаткою підприємства.
2
Часто роботодавці не хочуть своєчасно вносити записи про прийом на роботу, оскільки з цього моменту вони повинні будуть виплачувати до бюджету податки за найманих працівників. Якщо ви не хочете втратити трудовий стаж, вимагайте у роботодавця, щоб у вашій трудовій книжці всі записи про прийом на роботу вироблялися своєчасно. Роботодавець зобов'язаний зробити це не пізніше, ніж через 3 дні після того, як ви почали свою роботу на його підприємстві. При цьому неважливо, на тимчасовій або постійній основі ви влаштовані.
3
Поняття «безперервний трудовий стаж» вже не існує - проміжок часу між звільненням і пристроєм на нове місце роботи може бути як завгодно великим. Але майте на увазі, що періоди тимчасової непрацездатності, в які ви офіційно отримували допомогу від держави, також враховуються при обчисленні трудового стажу.
4
Підтверджені відповідними документами періоди участі в громадських роботах, переїзду та пошуку роботи за направленням державної служби зайнятості або відбування кримінального покарання також будуть включені в ваш трудовий стаж. Збирайте і зберігайте всі необхідні документи, що підтверджують тимчасову неможливість вашого працевлаштування.
5
У тому випадку, коли ви були змушені піти з роботи для догляду за інвалідом 1 групи, дитиною-інвалідом або престарілим родичем, вік якого перевищує 80 років, обов'язково встаньте на облік в органах соціального страхування. Це також дозволить вам включити даний період в ваш загальний трудовий стаж.
Корисна порада
Контролюйте правильність внесення записів і заповнення трудової книжки. Вони повинні бути добре читаються, а печатки підприємства - чіткими і несмазанная.
З 1 січня 2007 року поняття «безперервний трудовий стаж » перестало використовуватися як порушує закріплені в Конституції основні права і свободи людини, пов'язані зі свободою на працю і право кожного розпоряджатися своїми здібностями до праці. Тепер при нарахуванні соціальних допомог і виплат використовується таке поняття, як загальний трудовий стаж .
Інструкція
1
З введенням поняття загального стаж а вас вже не має хвилювати питання про те, як не втратити стаж - це стало неможливо зробити, за умови, що ви маєте постійну роботу, термін надходження та звільнення з якої фіксується в трудовій книжці з точністю до одного дня.
2
Згідно п. 3 «Правил ведення і зберігання трудових книжок, виготовлення бланків трудової книжки й забезпечення ними роботодавців», всі роботодавці - юридичні особи та фізичні особи, зареєстровані як індивідуальні підприємці, ведуть трудові книжки на кожного працівника. До числа таких роботодавців не належать фізичні особи, які не зареєстровані як індивідуальні підприємці, тільки вони не можуть вносити записи до трудових книжок працівників. З цього випливає, що кожен запис у вашій трудовій книжці про надходження або звільненні на роботу повинна бути завірена печаткою підприємства або індивідуального підприємця.
3
За цими Правилами запис у трудовій книжці роботодавець зобов'язаний зробити в тому випадку, коли ви пропрацювали у нього більше 5 днів. У зв'язку з цим представляється незаконною відмову багатьох приватних підприємців вносити відповідні записи до трудової книжки, мотивуючи це будь-яким приводом: випробувальним терміном, стислістю періоду роботи або процесом навчання.
4
Щоб не втратити стаж , коли ви працювали, в трудовій книжці повинні бути враховані всі періоди, коли вам нараховувалася офіційна заробітна плата. Це означає, що з неї проводилися всі необхідні за закони податкові відрахування і виплати, у тому числі до Пенсійного Фонду РФ.
5
Контролюйте правильність внесення записів у трудову книжку. Дата прийому на роботу, яка вказана в ній, повинна відповідати тій даті, яка зазначена в трудовому договорі. При цьому не важливо, трудилися чи в зазначений період на робочому місці або перебували у відпустці без збереження змісту, стаж вам буде йти в будь-якому випадку.
6
З введенням страхових пенсійних полісів записи в трудовій книжці втратили своє доказове значення при нарахуванні пенсії. Облік вашого страхового пенсійного стаж а ведеться за цими полісами, дані яких роботодавці зобов'язані подавати до ПФ РФ.