Як перенести політ в літаку.

Літак - не тільки найбезпечніший спосіб пересування, але і найшвидший. Якщо людині потрібно доїхати з Москви до Владивостока, він витратить на переліт від 8 до 10 годин, а на поїзді довелося б добиратися цілий тиждень. Але витримати кілька годин польоту не так-то просто. А якщо ще додати інстинктивний страх перед таким способом пересування, поїздка може перетворитися на справжнісіньку нервування.
Інструкція
1
Заздалегідь продумайте, чим ви можете себе зайняти в польоті, щоб не знемагати від нудьги і не забивати голову тяжкими думками. Оптимальний варіант - взяти на борт пару цікавих книжок. Прихопіть збірник кросвордів, ребусів - за їх розгадуванням час пролетить непомітно. Якщо ви захоплюєтеся малюванням, візьміть великий зошит або альбом, олівці і фломастери. Жінкам, люблячим вишивати або в'язати, слід врахувати, що голки, ножиці і навіть спиці можуть бути відібрані при вході в зону безпеки аеропорту.
2
Якщо політ випадає на нічний час, постарайтеся просто-напросто заснути. Звичайно, літакове крісло - далеко не самий комфортабельний вид спального місця, але і в ньому можна подрімати. Якщо ви боїтеся перельотів, незадовго до посадки прийміть таблетку заспокійливого засобу або випийте трохи алкоголю. Але саме небагато. На жаль, нерідкі випадки, коли пасажир, який намагався таким чином набратися хоробрості, потім потрапляв в поліцію за вчинений на борту літака дебош.
3
Коли заснути ніяк не вдається, можете послухати музику (природно, через навушники, щоб не заважати оточуючим) або подивитися фільм по ноутбуку.
4
Якщо ви летите з маленькою дитиною, пам'ятайте, що йому буде дуже важко спокійно сидіти на одному місці. Тому, щоб він не мучився сам, а заодно не мучив ні вас, ні оточуючих, заздалегідь подумайте, чим його можна буде розважити в польоті. Візьміть з собою його улюблені іграшки, книжки-розмальовки і т.д. Час від часу дозволяйте дитині походити по проходу, розім'яти ніжки. Вимагайте лише, щоб він не бігав, адже це заважає і пасажирам, і стюардес.
5
Щоб не терпли ноги, зніміть або расшнуруйте взуття, обертайте ступні в гомілковостопних суглобах, тягніть носки на себе і від себе. Іноді вставайте, робіть кілька кроків взад-вперед по проходу. Якщо вас заколисує, перед зльотом прийміть таблетку «драміна» або аналогічного засобу.
6
Спробуйте поговорити з сусідами по ряду. Може бути у вас знайдуться спільні інтереси. В бесіді пройде якийсь час. А там і обід, яким вас повинні погодувати. Словом, довгий переліт напевно здасться не таким вже виснажливим.
Літаки забезпечують максимально швидкий спосіб пересування з однієї точки світу в іншу, що дуже актуально в століття підвищених швидкостей, коли їхати неспішно поїздом просто немає часу. Але переліт - це завжди стрес для організму і не тільки через швидкої зміни часових поясів і клімату, а й через перепади атмосферного тиску, довгого сидіння на одному місці. Якщо є проблеми зі здоров'ям, то переліт надає підвищене навантаження на організм і є фактором ризику виникнення ускладнень.
Інструкція
1
Щоб ви максимально комфортно перенести політ, дотримуйте кілька нескладних правил. Завжди купуйте квитки тільки першого або бізнес класу, так як найбільш важко переліт проходить в економ класі.
2
Замовляйте місце біля вікна. Якщо ви маєте проблеми з сердечносудістой системою, варикозне розширення вен, захворювання крові, астму та інші серйозні захворювання, то перед перельотом відвідайте лікаря і отримаєте рекомендації про безпеку польоту. Лікар призначить додаткові препарати, які допоможуть максимально скоротити можливі наслідки перельоту.
3
Якщо ви не встигли відвідати лікаря, то прийміть таблетки, виписані для постійного вживання. При варикозному розширенні вен, проблеми з судинами, прийміть таблетку аспірину безпосередньо перед польотом, звичайно, якщо ви його переносите. Візьміть з собою тапочки і відразу перевзують в них. Також не забудьте взяти пляшку з чистою негазованою водою.
4
Не переїдайте перед польотом, в літаку теж не налягайте на поданий обід. Краще з'їжте легкий сніданок і відразу після перельоту пообідайте.
5
Якщо у вас закладає вуха, то раціонально використовувати беруші, особливо під час набору висоти і приземлення.
6
Налаштуйтеся на сон в літаку, прийміть легкі рослинні заспокійливі препарати.
7
За 10 днів до перельоту дотримуйтеся режиму дня того часового поясу, в який ви плануєте полетіти.
8
Ні в якому разі не вживайте алкоголь, навіть якщо ви не маєте проблем зі здоров'ям. При прийомі алкоголю відбувається різке розширення кровоносних судин, а потім таке ж стрімке звуження. Якщо до цього додати перепади атмосферного тиску, то навіть здоровий організм може не витримати.
9
Під час вагітності літати вкрай небажано, особливо якщо є загроза викидня або був досвід невиношування. Але якщо летіти дуже треба, то проконсультуйтеся з лікарем. Надіньте колготки проти варикозу і бандаж для вагітних.
10
Якщо ви погано себе почуваєте, відмовтеся від польоту. Краще втратити гроші і час, ніж найдорожче, що у вас є - життя.