Як отримати вуглець.

Вуглець - це хімічний елемент, неметал. Існує декілька різновидів його модифікацій, наприклад алмаз і графіт є вуглецем, а різняться вони тільки будовою кристалічної решітки. Також існують фуллерен, карбін і маловідомий лонсдейліт, знайдений в упалих на землю метеоритах. Вуглець у великій кількості міститься в кам'яному вугіллі. Використовується він як паливо, з нього виробляють вугільні електроди для промислових печей і т.д.
Вам знадобиться
  • Цукор, концентрована сірчана кислота, вода, гума.
Інструкція
1
Візьміть скляну колбу і насипте в неї трохи звичайного цукру. Далі, налийте в колбу воду, щоб вона не більш ніж на два сантиметри була вище рівня цукру.
2
Потім, візьміть концентровану сірчану кислоту і обережно, по краплях додавайте її в колбу з цукром. Через короткий проміжок часу в колбі утворюється чистий вуглець.
3
Візьміть металеву ємність з щільно закривається кришкою і газовідвідною трубкою. Занурте в цю ємність кілька шматків гуми.
4
Поставте ємність на газовий пальник, а кінець газовідвідної трубки опустіть в яку-небудь банку. При нагріванні без повітря гума буде розкладатися. З газовідвідної трубки виходитимуть гази, в основному метан і рідкі вуглеводні, після закінчення процесу на дні ємності залишиться вуглець.
Зверніть увагу
При роботі з кислотою використовуйте засоби захисту, гумові рукавички, окуляри і т.д. Термічний розклад гуми необхідно проводити на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні, т.к. котрі виділяються гази не дуже корисні для здоров'я.
Корисна порада
Концентровану сірчану кислоту можна отримати виправними автомобільного електроліту. В якості металевої ємності можна використовувати старий чайник зі свистком. У нього немає кришки, так що сировину можна занурювати через горлечко, яке в свою чергу буде грати роль газоотвода.