Як в'язати міцні вузли. в'язання міцних вузлів.

Ситуації, коли потрібно зав'язати вузол, зустрічаються на кожному кроці. Якщо не передбачається піддавати пов'язаний з декількох фрагментів шнур серйозних навантажень, можна використовувати будь подвійний вузол. Однак у багатьох випадках саме від міцності з'єднання кінців мотузки залежить безпека вантажу і навіть життя людини. Освоїти міцні вузли може кожен.
Вам знадобиться
  • - мотузки різної товщини.
Інструкція
1
Подивіться, що саме вам потрібно зв'язати і для якої мети. Подумайте, чи будете ви потім розв'язувати цей вузол, чи важливо вам, щоб він не затягнувся в процесі. Для мотузок однієї товщини підходять будь-які вузли. Якщо ж один шматок шнура значно товщі іншого, використовуйте зустрічний вузол або «вісімку».
2
Кінець більш товстого шнура складіть вісімкою. Покладіть шнур рівно, потім кінець, який потрібно зв'язати, загніть петлею, проведіть над основною частиною шнура, потім під нею. У вас вийде дві петлі. Кінець шнура ведіть паралельно основній частині в петлю, яка утворилася першою. Вузол поки не затягуйте.
3
Кінець другого шнура введіть в першу петлю. Потім проведіть його, точно повторюючи вигини першої мотузки. Виведіть його через другу петлю. Затягніть вузол. Це дуже надійний вузол, що не розв'язується і не повзе при великих навантаженнях. У нього є один недолік - для того щоб його зав'язати, потрібен якийсь час.
4
Для мотузок різної товщини підходить також брамшкотовий вузол. Він до того ж в'яжеться досить швидко. Досить зробити на що пов'язуються кінцях петлі і з'єднати їх, як показано на малюнку. Цей вузол дуже надійний при постійних навантаженнях, але іноді повзе при змінних. Перед тим як зв'язувати шнури, від яких залежить чия-небудь безпеку, не забудьте зробити контрольний вузол і перевірити його на навантаження.
5
шкотовим вузол схожий на брамшкотовий, але годиться він для з'єднання мотузок однакової товщини. Складається він з трьох елементів - центрального вузла і двох бічних. Для центрального вузла зробіть 2 петлі і з'єднайте їх, як показано на малюнку. Бічні вузли утворюються за рахунок петель, які робляться на одному з шнурів і охоплюють другий.
6
Якщо вам важливо, щоб вузол був не тільки міцним, але і красивим, навчитеся в'язати «грейпвайн». Не губіться, якщо відразу не вийде, для виконання цього вузла необхідний деякий навик. Навколо одного кінця шнура зробіть 2 витка спіралі з другого. Кінець спіралі проведіть в утворилися петлі так, щоб він йшов паралельно першому шнуру. Потім крізь петлі по напряму вгору від себе простягніть другий кінець цього ж шнура Цей старовинний морський вузол виглядає так, як ніби один шнур просто намотаний на інший. Проте, розв'язати його досить складно.
7
Щоб намертво з'єднати, наприклад, синтетичну лісочку, підійде «зміїний» вузол. Він практично не розв'язується, однак для його виконання потрібно деяка практика. Покладіть шнури навхрест. Кінець одного загніть в широку петлю, кілька разів обмотайте цей шнур спіраллю навколо другого. З вільного кінця другого шнура зробіть таку ж петлю, потім точно так же обмотайте вільний кінець навколо першого. Вузол затягніть.