Як обкатати двигун.

Розглядаючи поверхні деталей нового двигуна під мікроскопом, помітні дрібні поглиблення і горбки з гострими вершинками. Правильно обкатаний в щадному режимі мотор згладить нерівності і «віддячить» свого власника довгої і бездоганною роботою.
Вам знадобиться
  • - автомобіль з новим або прошедшим капітальний ремонт двигуном.
Інструкція
1
Чи не перегрівайте новий мотор. Зведіть до мінімуму роботу двигуна на холостих обертах. Якщо у вашої машини механічна коробка передач, уникайте їзди на п'ятій швидкості і гальмування двигуном. Пам'ятайте, що власникам автомобілів з АКПП не рекомендується рух на четвертій і шостій швидкостях, а також гальмування в ручному режимі.
2
Починайте рух плавно, попередньо прогрів мотор протягом п'яти хвилин. Дотримуйтеся обертів двигуна в діапазоні 1600 - 2100 і не перемикайте вище третьої передачі МКПП.
3
Прогріваючи автомобіль в русі, примусово виставте режим, непредусматрівающій перемикання далі другий при чотириступінчастої і третьої передачі при шестиступінчастою автоматичною коробці передач.
4
Пам'ятайте, що новому двигуну протипоказана тривала робота в умовах міського руху. Часті різкі старти, гальмування і холості оберти при тривалих стоянках шкідливі будь-якого автомобіля. Якщо ви потрапили в пробку, збільште обороти мотора до 1000 - 1200. Збільшений тиск масла поліпшить мастило деталей двигуна вашої машини.
5
Придбавши новий автомобіль або встановивши двигун після капітального ремонту, знайдіть час для поїздки по незавантаженого шосе з якісним покриттям. Ідеальний варіант для обкатки машини - маршрут протяжністю двісті кілометрів в один кінець. Рухаючись по трасі, що не перемикайтеся вище четвертої передачі. Не перевищуйте трьох тисяч обертів на хвилину обертання двигуна вашої машини і не розганяйте її більше 80 км/ч.
6
Перед кожною поїздкою перевіряйте рівні масла і технічних рідин у вашому автомобілі. Контролюйте тиск у шинах. Не експериментуйте на необкатаному двигуні, перевіряючи зазначені виробником параметри розгону і максимальної швидкості машини.