Як повернути подаровану квартиру. вважати дарчу на квартиру недійсною.

Чи можна повернути назад квартиру, необачно подаровану родичу або другу? Непросто, але можливо. Чинним законодавством передбачено цілий ряд підстав, за якими договір дарування може бути скасований або визнаний недійсним. І навіть при відсутності цих спеціально обумовлених підстав ви зможете спробувати відстояти свою позицію в суді.
Вам знадобиться
  • Вагомі підстави для скасування дарчим, підтверджені документально.
Інструкція
1
Майте на увазі, найнадійніший спосіб повернути собі подаровану квартиру - «полюбовно» домовитися з нинішнім власником, щоб він добровільно передав вам права власності на дану житлоплощу. Юридично оформити угоду можна буде як договором дарування (тобто людина подарує вам квартиру «назад»), так і договором купівлі-продажу. Якщо нинішній власник повертати вам вашу колишню власність не хоче, приготуйтеся до непростих судовим баталіям.
2
Вивчіть чинне російське законодавство. Зокрема, в розділі 9 (параграф 2) ГК РФ міститься список підстав, за якими ув'язнена вами колись угода може бути визнана недійсною. У статті 578 ГК РФ вказані причини, за якими ви зможете в судовому порядку зажадати скасування договору дарування. Якщо причини, за якими ви хочете повернути квартиру назад, до цих переліків не входять, а також якщо встановлені законом терміни давності для скасування договору дарування/визнання угоди недійсною минули, почати (а вже тим більше - виграти) судовий процес вам буде вельми проблематично.
3
Не забувайте, що наявність у вас підстав для скасування дарчим (визнання договору дарування квартири недійсним) обов'язково має бути підтверджено документальними доказами - довідками, актами, протоколами, медичними висновками, показаннями свідків і т.п.
4
Не шкодуйте сили і засоби на консультації у фахівців. Причини, за якими ви вимагаєте повернення квартири, і вагомість зібраної доказової бази обов'язково повинен детально проаналізувати і оцінити висококваліфікований юрист, а не «експерти» на проектах на кшталт «Ответи.Mail.ru». Попередню консультацію із загальними оцінками перспектив справи, безумовно, можна отримати безкоштовно за телефоном або в режимі онлайн на сайтах юридичних фірм або на всіляких спеціалізованих форумах. Але якщо ви дійсно хочете повернути подаровану квартиру, обов'язково найміть висококласного адвоката - досвідчений професіонал, цілком можливо, зможе знайти способи виграти справу, навіть якщо на перший погляд воно здається безнадійним.