Як змінити тональність мелодії.

Змінити тональність , або транспонувати мелодію, буває необхідно, якщо оригінальний твір написано для інструменту, скажімо, з високим голосом, а перекладення робиться для інструменту із середнім або низьким діапазоном. Можливість транспорту обумовлена тим, що лад, незалежно від тональності, має одне і те ж интервальное наповнення. Іншими словами, відстань між нотами ля-мажорного тризвуку буде збігатися з відстанню між нотами до-мажорного, хоча по висоті, звичайно, вони будуть відрізнятися.
Інструкція
1
Випишіть в нотах оригінальну мелодію. Враховуйте всі знаки альтерації, в тому числі виходять за рамки натурального ладу (мажора або мінору).
2
Під кожним звуком мелодії напишіть щабель, яку нота займає в ладу. Приміром, якщо мелодія в мі-мінорі, під нотою сіль буде цифра три, під нотою сі - цифра п'ять. Ноти зі знаками підвищення або зниження (за винятком знаків при ключі) відзначте як цифри зі знаками дієза, бемоля і Бекара (три-дієз, чотири-бемоль, і так далі).
3
У новій обраної тональності (зверніть увагу, що лад залишається тим же: якщо мелодія була в мінорі, то в мінорі і залишиться) випишіть ті ж цифри.
4
Над номерами ступенів пропишіть ноти, які займають щабель в новій тональності. Наприклад, в до-мінорі третій ступінь - мі-бемоль, п'ята - сіль. Усі сходинки з підвищеннями і зниженнями відзначте відповідними знаками (якщо сьома щабель в мі-мінорі підвищувалася знаком дієза, то в до-мінорі підвищиться знаком Бекара).
5
Оформіть ритмічний рисунок нот, допишіть штилі, ребра, решта графічні елементи.