Як не можна тримати дитину.

Тільки що з'явився на світ дитина не відразу пристосовується до нового для нього світу. Всього кілька днів тому він був абсолютно захищений від усіх зовнішніх впливів. Природа завбачливо наділила його особливостями будови, що дозволяють більш-менш вільно переміститися з закритого простору у великий світ. Для життя поза материнської утроби ці особливості не дуже-то зручні, але малюк розлучається з ними не відразу. Тому і брати його потрібно обережно, дотримуючись деякі правила.
Інструкція
1
Малюк першого місяця життя ще не може тримати голівку. Шийні і плечові м'язи у нього слабкі. Тому не допускайте, щоб голова бовталася або закидалася. Інакше дитина може отримати серйозну травму. Якщо вам потрібно взяти немовля з ліжечка, де він лежить на спині, підведіть одну руку під голову, захопивши шию і плечі. Другу руку підведіть під попку, причому так, щоб на вашій долоні виявилася і поперек. Акуратно підніміть малюка. Ваші рухи повинні бути спокійними і плавними, але в той же час впевненими. Різко смикати новонародженого можна.
2
Багато молоді тата з нетерпінням чекають моменту, коли можна буде підкидати малюка, кружляти його, взявши за руки і т. Д. З цим доведеться почекати до моменту, поки дитина трохи зміцніє. Новонародженого брати за ручки не можна. Суглоби його ще недостатньо міцні, можна ненароком вивихнути лікоть або навіть плече. Підкидати теж не рекомендується, поки м'язи шиї достатньо не зміцніють. До речі, до моменту, коли дитина навчиться тримати голову, він вже зможе і отримувати задоволення від того, що його термосять і підкидають.
3
Якщо вам потрібно тримати дитину обличчям вниз (наприклад, під час підмивання під краном), покладіть його собі на руку. Головка повинна знаходитися на згині ліктя лівої руки (або правою, якщо ви лівша). Другою рукою підмивайте малюка.
4
Деяким дітям подобається, коли їх носять обличчям вниз. У цьому випадку голова точно так само, як і при підмиванні, лежить на згині ліктя правої або лівої руки. Живіт і грудка малюка знаходяться на вашому передпліччя. Кистю руки притримаєте малюка за спинку, ближче до попереку. Другу руку проведіть між ніжок і тримайте новонародженого за животик.
5
У перші дні намагайтеся уникати тримати немовляти вертикально. Але іноді це буває необхідно У цьому випадку підтримуйте однією рукою голову, спинку і плечі, а інший - попку і поперек. Чи не здавлюйте грудну клітку. Малюка тримайте обличчям до себе або потилицею, але ні в якому разі не боком. Утримайтеся від того, щоб садити немовляти собі на передпліччі, розгорнувши його торс в сторону. Кістки новонародженого ще м'які, і, якщо постійно надавати тілу неправильне положення, вони можуть викривити.