Як спаяти кабель hdmi. Як спаяти дроти.

Кабель HDMI, або High-Definition Multimedia Interface, призначений для передачі мультимедійного сигналу високої чіткості. Зазвичай використовуються заводські високоякісні кабелі, але іноді може виникнути необхідність самостійної пайки роз'єми HDMI.
Вам знадобиться
  • - кабель;
  • - розбірний штекер HDMI;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Як правило, зазвичай необхідності самому зробити кабель HDMI не виникає, тому що на ринку можна знайти цілком якісні зразки вартістю в кілька доларів. Слід знати, що різниці в якості передачі сигналу у такого кабелю і вартістю в кілька сотень доларів немає ніякої. Сигнал йде в цифровому вигляді, тому доходить без всяких спотворень. Так як людина, що купила апаратуру високої чіткості, навряд чи поскупиться на кабель вартістю в 5-10 доларів, мова може йти тільки про якусь особливої ситуації. Наприклад, необхідний шнур великої довжини, який і доводиться споювати самостійно.
2
При самостійному виготовленні кабелю вам знадобиться рознімний штекер HDMI. Так як знайти такий проблематично, можливий інший варіант - купити розбірний штекер DVI, а до нього взяти перехідник HDMI. Також вам знадобиться якісний кабель - вита пара 8-й або 7-ї категорії.
3
Точну схему DVI і HDMI-роз'ємів подивіться на сайтах, посилання на які наведені в кінці статті. Для роботи вам буде потрібно мініатюрний паяльник потужністю до 25 Вт Так як дроти досить тонкі, працювати треба дуже акуратно. Для отримання високої якості з'єднання та попередження замикань слід використовувати термоусадочну ізоляційну трубку. Короткий відрізок трубки надіньте на дріт, потім припаяйте його. Посуньте термоусадку на контакт і прогрійте. Обтиснутими ізоляційною трубкою з'єднання вийде дуже надійним.
4
Якщо доводиться споювати кілька шматків кабелю, важливо з'єднати не тільки дроти, але й екрани. При поганому екранування в переданому сигналі можуть виникати перешкоди, що проявляється у вигляді появи на екрані ділянок розсипається на квадратики зображення.
5
Іноді може виникнути ситуація, коли кабель через штекера неможливо проштовхнути в отвір в стіні, плінтусі, меблів і т.д. Щоб не свердлити стіни і не псувати меблі, найпростіше розрізати кабель, проштовхнути його в отвір, після чого акуратно спаяти всі жили. Це простіше, ніж, наприклад, видалити штекер і потім замінити його новим розбірним. Перед тим як розрізати кабель, спочатку зріжте на невеликій ділянці ізоляцію і позначте всі жили, щоб потім не переплутати їх при з'єднанні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9ZU6POxZCTw
Від з'єднувального кабелю в чому залежить якість звукового тракту, але нечесні виробники, максимально розхвалюючи свій товар, пропонують до продажу акустичний кабель по надмірної ціною. Тому рекомендації, як розпаяти кабель самостійно, дозволять не тільки поліпшити якість звуку, але і заощадити.
Інструкція
1
Зайдіть в магазин радіодеталей і придбайте три метри кабелю, вже вдома підготуйте паяльник. Далі вам доведеться виконати наступні дії, распаівая придбаний кабель самостійно. По-перше, розкладіть на робочому столі придбаний кабель, дві джеки, макетний або будь-який інший гострий ніж, припой і сам паяльник, а потім дотримуйтесь інструкції, ретельно дотримуючись її послідовність.
2
Спочатку візьміть у руки куплений кабель і дуже акуратно відріжте два сантиметри від загальної ізоляції так, щоб оголилася обплетення. Потім дуже повільно і ретельно розплітає саму оплетку аж до виконаної вами лінії обріза. Після того як ви виконаєте даний крок, обов'язково обріжте внутрішню ізоляцію на відстані приблизно один сантиметр від її краю. По-друге, розплітання раніше оплетку вашого кабелю перекладіть навколо його внутрішньої ізоляції на одну зі сторін, а потім правильно скрутіть у формі звичайного дроту. Потім, щоб розпаяти кабель, жилку з обплетення і центральну жилу ретельно залужівает.
3
На центральну частину, а також на сам провід, надягніть два різних за розміром шматочка термоусадки, при цьому великий шматок повинен бути не менше чотирьох сантиметрів, а менший - всього один сантиметр. Коли обплетення вже добре пролужена, обріжте її, позбавляючись від усього зайвого, далі накладіть її на зовнішній контакт підготовленого джека з затискачем і припаяйте. Бажаючи розпаяти акустичний кабель, приварюється до отриманої деталі центральний провід. Натягніть на місце спайки проводів термоусадку, прогрійте її так, щоб термоусадка всівся до необхідного розміру, а місце спайки було добре заізольовані.
4
Ще трохи, і кабель буде готовий. Тільки правильно затисніть зовнішній контакт джека так, щоб він міг досить міцно тримати провід, потім щільно натягніть на нього великий шматок термоусадки, який потрібно заздалегідь надіти на сам провід. Далі посадіть його такими ж діями, як і попередній джек. Накрутіть на нього ковпачок джека, а потім повторіть аналогічні дії з зворотного кінця кабелю. Пам'ятайте при цьому, що велике значення має спрямованість дроти, тому використовуйте для різних кінців кабелю термоусадку різних кольорів, щоб згодом нічого не переплутати.