Як харчуватися, щоб наростити м'язову масу. Як харчуватися щоб набрати м'язову масу.

Для розвитку хорошою мускулатури потрібно не тільки активно займатися спортом, але і правильно харчуватися. Особливо це стосується людей, що займаються важкою атлетикою або бодібілдінгом.
Інструкція
1
Їжте більше білка. Саме з нього значною мірою складаються м'язи. Його джерелом можуть стати як рослинні, так і тваринні продукти. Насамперед, введіть в раціон більше м'яса і риби. При цьому бажано вибирати пісні варіанти - куряче філе, телятину, яловичину, нежирну свинину. Найбільше корисна морська риба, так як вона містить багато жирних кислот, які допомагають засвоєнню білків. Не забувайте і про морепродуктах - мідіях, креветках, кальмарах. Серед рослинних продуктів зробіть упор на бобові, а також на фініки.
2
Регулярно вживайте яйця. Їх можна їсти вареними, у вигляді яєчні і навіть сирими, наприклад, у складі коктейлів. В останньому випадку не забувайте про небезпеку зараження сальмонельозом.
3
Будьте помірні при вживанні білків. Людський організм може засвоювати тільки певна кількість поживних речовин в день. Наприклад, це 2 г білка на кілограм ваги на добу. Наприклад, в 100 г курки міститься 30 г білка. Тобто людині вагою в 75 кг для нарощування м'язової маси не потрібно вживати більше 500 г даного продукту в день для повного забезпечення себе білками.
4
Не забувайте про молочні продукти. При цьому бажано, щоб вони були з низьким вмістом жиру і цукру. Найбільше підійде кисляк і знежирений натуральний сир.
5
Вживайте достатню, але не надмірна кількість жирів. Кращим їх джерелом буде рослинне масло, на якому можна готувати основну частину страв.
6
Пийте багато води, не менше двох літрів на день. Це необхідно при активних тренуваннях, які супроводжують нарощуванню м'язової маси.
7
Введіть у свій раціон спортивне харчування - протеїнові коктейлі і батончики. Але потрібно не забувати, що ці продукти не замінять вам натуральні білки, вітаміни і мікроелементи.