Як визначити вихідні дні.

Відповідно до Трудовим Кодексом Росії, святкових днів всього 12 в році. Але, оскільки всі вони «плавають» у календарі, то у жителів з визначенням вихідних днів часто виникає плутанина.
Інструкція
1
Дванадцять основних неробочих святкових днів прописані у статті 112 Трудового Кодексу. Це дні з 1 по 5 січня включно, 7 січня (Різдво), 23 лютого (день Захисника Вітчизни), потім Міжнародний Жіночий День - 8 березня, свято Весни і Праці, він же Першотравень - 1 травня, День Перемоги 9 травня, День Росії 12 червня. Потім всі громадяни працюють аж до листопада і лише 4 листопада вони відпочивають в День народної єдності. Ці дати запам'ятати не так складно. Вони - завжди неробочі і ніколи не переносяться.
2
Необхідність перенесення вихідних і робочих днів виникає тоді, коли свято припадає на суботу або неділю. А також (але не завжди) у випадку, якщо між звичайними вихідними днями і святковими випадає один робочий день. Наприклад, у 2012 році 1 травня випадає на вівторок. Щоб оптимізувати робочий графік в країні, Уряд виносить рішення про перенесення. Так, в 2012 році вона постановило суботу 28 квітня перенести на понеділок, 30-е. І мешканці офіційно працювали в суботу, але зате потім відпочивали три дні поспіль.
3
Подібні переноси важливо знати всім жителям країни, навіть тим, хто з якихось причин не працює. Більшість державних, муніципальних установ залежать від затверджених Урядом переносів вихідних днів. Розібратися в датах нескладно. Вони плануються на рік вперед. Відповідні постанови Уряду публікуються в офіційних джерелах. І в зв'язку з ними на кожному підприємстві складається виробничий календар, в якому зазначаються всі святкові та неробочі дні, а також кількість робочих годин. Адже передсвяткові робочі дні закінчуються на годину раніше звичайних.
У червні жителі країни відзначають одне з головних своїх свят - День Росії, який припадає на 12-е число. У цей день у 1990 році була прийнята Декларація, в якій Росія оголошувалася незалежною суверенною республікою. Відтоді щороку уряд країни законодавчими актами приурочують до цього дня ще кілька вихідних, при необхідності пересуваючи найближчі неробочі дні. За рахунок цього в першій половині червня громадяни мають можливість відпочити 3 дні поспіль.
Інструкція
1
До святкування Дня Росії відбувається відкриття літнього сезону в московських парках культури і відпочинку. Починають працювати атракціони в «Центральному парку ім. Горького »,« Ізмайловському »,« Сокольниках »,« ліанозовської »та ін. Це прекрасний привід для тих, хто залишився на святкові дні в столиці, провести їх з сім'єю або з друзями, відвідавши будь-яку з цих майданчиків.
2
Використовуйте перші літні дні з користю - вивчіть афішу виставок і вернісажів, які проходять в галереях та виставкових залах столиці, відвідайте ті з них, які будуть вам цікаві. Втім, можна всією родиною вибратися в знамениту Третьяковську галерею або музей мистецтв ім. Пушкіна. Пора знайомити дітей з прекрасним, та й самому не заважає освіжити в пам'яті і помилуватися шедеврами класичного мистецтва, виставленими там.
3
У ці дні можна просто прогулятися по столиці. На багатьох площах організовують виступи народних колективів, художній самодіяльності. Зазвичай великий гала-концерт проходить на Василівському узвозі поруч з Красною площею. Увечері тут можна буде відведе грандіозне видовище - великий святковий салют.
4
Кому не сидиться на місці, московські туристичні агентства можуть запропонувати короткострокові поїздки за кордон. Ви, наприклад, можете злітати на три дні в Туреччину або здійснити подорож на поїзді, відвідавши країни Прибалтики. Уедіте ви ввечері в передсвятковий день, а повернетеся вранці першого робочого дня. Завжди актуальні поїздки на святкові дні в старовинні російські міста Суздаль, Владимир.
5
Ті городяни, хто не є любителем активного відпочинку і багатогодинних екскурсій, можуть виїхати в численні будинки відпочинку Підмосков'я. У цей час у тутешніх лісах починається сезон цвітіння конвалій, і ви можете своїми очима побачити цю красу, прогулявшись за територію. Подихайте свіжим повітрям, наповненим запахами різнотрав'я, позасмагати на сонечку, відключіться від міських турбот і думок про роботу. За ці три дні ви можете влаштувати собі справжній міні-відпустку, тільки не треба проводити їх вдома, сидячи в чотирьох стінах.