Як опиліть полуницю вручну.

Суниця садова, часто іменована полуницею, відноситься до тих рослин, які можуть вирощуватися як у відкритому, так і в закритому грунті. Для отримання врожаю в умовах теплиці або квартири квіти суниці потребують додаткового запиленні, яке виконується механічними засобами або, якщо дозволяють умови, комахами.
Вам знадобиться
  • - вентилятор;
  • - пензлик;
  • - комахи-запилювачі.
Інструкція
1
На зацветание суниці впливає тривалість світлового дня. Якщо ви збираєтеся спровокувати цвітіння плантації в умовах штучного освітлення, встановіть для рослин шестнадцатічасового довжину світлого часу доби. Суниця, яка встигла закласти квіткові бруньки, почне цвісти протягом найближчих десяти днів.
2
Щоб отримати більш великі ягоди, найперші квіти рекомендується видаляти. На інших квітконосах залиште по чотири або п'ять кольорів. В умовах невеликої теплиці або суничної плантації на підвіконні це нескладно зробити, обрізавши квіти ножицями.
3
Тривалість цвітіння суниці залежить від сорту. Протягом цього періоду кожна квітка буде потрібно опиліть кілька разів. Один з найбільш нескладних способів зробити це полягає у використанні вентилятора без режиму підігріву. Увімкніть прилад і направте не надто сильний струмінь повітря на квітконоси. Через півгодини можете відключити вентилятор або пересунути його для обробки іншій частині посадок.
4
Штучне запилення вручну може виявитися більш трудомістким. Пензликом з м'яким ворсом проведіть кілька разів по квітці. Те ж саме виконайте з іншими розкрилися квітами. Обробіть кожну квітку двічі, перший раз це найкраще зробити вранці. Кілька днів по тому повторіть процедуру. Замість пензля можна використовувати надітий на сірник ватяний тампон.
5
Якщо окремі квітки, що розкрилися розташовані недалеко один від одного, не відриваючи їх від квітконоса, потріть середню частину однієї квітки про середину іншого.
6
У великій теплиці процес штучного запилення за допомогою пензликів досить трудомісткий. Виконати необхідну роботу в таких умовах допоможуть бджоли, вулики з якими поміщають в теплицю на час цвітіння суниці. Для обробки тисячі квадратних метрів полуничних посадок помістіть в теплицю вулик з однієї бджолиної сім'єю. Замість бджіл можна використовувати джмелів. Цих комах нерідко розводять в тепличних господарствах в якості запилювачів.