Як відкрити конюшню.

Відкриття своєї стайні - бізнес для великих любителів і фанатів коней. Хоча цей сегмент ринку майже не зайнятий, а мода на коней в колах забезпечених людей зростає, на надприбутки розраховувати не доводиться. Хоча в залежності від обраного формату цілком реально отримувати солідний дохід.
Інструкція
1
Починати організацію свого бізнесу слід з постановки на облік у податковій інспекції та оформлення патенту індивідуального підприємця або реєстрацію юридичної особи.
2
Найголовніше для відкриття стайні - вибір місця. Вона повинна розташовуватися за містом, але досить близько від нього, щоб потенційні клієнти могли дістатися до вашої стайні без проблем. Крім того, місце має бути мальовничим: з лісом і лугом, де приємно здійснювати кінні прогулянки, де є пасовища і можливість заготовляти сіно на зиму. Зверніть увагу, що необхідна площа земельної ділянки - 8-10 соток на 4-5 коней.
3
Зверніть увагу на покинуті землі з будівлями, села з напівзруйнованими стайнями. У цьому випадку можна заощадити пристойну суму грошей. Реставрувати і відремонтувати готові будови обійдеться дешевше, ніж зводити їх заново. Оренда земельної ділянки в такому селищі також буде значно менше.
4
Конюшня повинна відповідати цілому ряду вимог: наявність вікон і вентиляції, стійла повинні бути сухими, дах - не протікає.
5
Якщо ви збираєтеся пропонувати свої послуги забезпеченим власникам коней за змістом їхніх улюбленців, необхідно буде додатково побудувати гостьові будинки та будівлі для обслуговуючого персоналу стайні.
6
Якщо основою вашого бізнесу будуть кінні прогулянки, катання на конях, необхідно буде купити тварин. У цьому випадку немає ніякої необхідності купувати дорогих елітних коней, для вашої стайні підійдуть звичайні коні, ціна яких коливається від 30 до 50 тис. Рублів. Варто придбати також кілька поні - для катання дітей.
7
Підберіть працівників для своєї стайні. Вони повинні не тільки любити коней, а й мати знання та досвід за їхнім змістом. Добре якщо хоча б в одного з них буде ветеринарну освіту.
8
Як тільки у вашій стайні з'являться перші коні, обов'язково застрахуйте свій бізнес від усіляких ризиків: крадіжок, пожеж, нещасних випадків.
9
Подумайте про рекламу свого підприємства. Дайте оголошення в спеціальні ЗМІ, які можуть читати ваші потенційні клієнти. Налагодьте відносини з ветеринарними лікарями, дізнайтеся інформацію про власників коней. Якщо є можливість, зв'яжіться з ними особисто і запропонуйте свої послуги. Якщо ви націлені на кінні прогулянки, зв'яжіться з туристичними агентствами. Вони можуть набирати екскурсійні групи з відвідуванням вашої стайні.
Зверніть увагу
За оцінками фахівців, рентабельність стаєнь становить 20-30%, а термін окупності - близько 5 років.