Як дати характеристику дитині.

Детальніше дізнатися про дитину, її здібностей та інтересів допоможе характеристика. Зазвичай вона пишеться, якщо дитина переходить в інший колектив, дитячий сад або в школу.
Вам знадобиться
  • - знання основних якостей та інтересів дитини.
Інструкція
1
У характеристиці, як правило, представлена вся необхідна інформація про дитину, починаючи з його особистих даних і закінчуючи рівнем його розвитку і рисами характеру.
2
Характеристика пишеться на окремому аркуші та оформлюється відповідним чином. Хоча може бути складена і в довільній формі. Але все ж краще дотримуватися основних вимог. Адже характеристика - це той же документ.
3
Відступіть зверху кілька сантиметрів і посередині напишіть з великої літери слово «Характеристика».
4
Тепер напишіть особисті дані дитини: прізвище, ім'я, по батькові, дату народження. Вкажіть відомості про батьків, родину, повною або неповній сім'ї виховується дитини, у благополучній чи ні. Особливо необхідна ця інформація при подачі різноманітних довідок в органи соціального захисту. Якщо характеристика складається для інших цілей, цей пункт може бути опущений.
5
Потім напишіть, де дитина навчався раніше, який відвідував дитячий садок або школу, з яким ухилом. За якою програмою в ньому займалися. На які предмети був зроблений основний упор. Можливо, що в навчальному закладі, установі дошкільного або додаткової освіти в програмі були присутні елементи розвиваючого навчання або направлення естетичного виховання і т.д. Обов'язково це вкажіть.
6
Повідомте, які предмети особливо подобалися дитині, до чого його «тягне». Ці дані допоможуть педагогу або вихователю швидше зорієнтуватися і підібрати до дитини свій «ключик» так само, як і знання його якостей, здібностей та вподобань у навчанні та інтересах, основних умінь і навичок.
7
Вкажіть основні риси характеру дитини, її вміння жити з однолітками в колективі, знаходити вихід у різних ситуаціях.
8
Відзначте стан здоров'я дитини, напишіть, якщо він займається спортом. Якщо за станом здоров'я, навпаки, йому протипоказані певні вправи, обов'язково повідомте про це.
9
У наступному пункті можете дати певні рекомендації, на що особливо необхідно звернути увагу: на поведінку чи дитини, розвиток певних здібностей тощо.