Як навчити дитину писати.

Все дитинство дитина грає. Чи читає, чи пише, складає чи рахунки, перебирає чи ляльок. Все в його житті - гра. Мабуть, це єдиний ефективний інструмент у навчанні дитини чого-небудь. І лист тут не виняток.

Інструкція
1

До того, як дитина почне писати, він малює. Його малювання слід заохочувати, як тільки ви побачили, що він взяв олівець, ручку або фломастер. Навчіть його малювати стандартні фігури: овали, квадрати, гачки, круги, палички. Все це ляже потім в основу листа.

2

Відомо, що діти спочатку вчаться читати, а потім писати. Читають дітки друкований текст, а не прописаний, тому має сенс почати його навчання з написання друкованих літер. На цьому етапі краса записи не має ніякого значення. Для дитини важливо сформулювати якусь думку і донести її до читача, а не відточувати лист. Заняття листом повинно придбати якийсь сенс. Якщо ви бачите на листочку якусь подобу листи з каракулей, запитаєте, що дитина хотіла цим виразити. Потім покажіть, як потрібно було правильно написати це слово або вираз. Навіть якщо він як і раніше буде писати карлючки, з часом вони перетворяться в слова. Ваша ж завдання - м'яко коригувати його дії.

3

Найчастіше, малюк спочатку пише слово "мама", або своє ім'я. Щоб допомогти йому написати інші слова, підберіть букви разом з ним. Якщо ви бачите, що букви то великі, то маленькі, зверніть на це увагу, але тільки в жарт. Напишіть йому ті слова, які йому стане цікаво написати. Займайтеся з ним до тих пір, поки не помітите нетерпіння або втома, інакше ризикуєте надовго відбити бажання.

4

До відточуванню листи і переходу до прописним буквах переходите, коли дитина вже навчиться писати друковані літери одного розміру, дотримуючись форми. Це саме час подарувати йому розмальовки з прописами. Нехай він грає, а заодно і набуває нових навичок. Розкажіть йому, що прописи допоможуть йому швидше писати, а це вміння згодиться в школі. Не намагайтеся дитини змушувати писати рівними красивими буквами відразу. Цьому він буде вчитися в школі.