Як повернути гроші за розпискою. Як стягнути борг без розписки.

Розписка - достатня підстава для повернення грошей. Вона визнається судом як письмовий доказ позики. Певної форми розписки не існує. Єдиною умовою є написання боргової документа рукою людини, яка бере в борг. Також повинні бути зазначені точні реквізити позичальника.
Інструкція
1
Для повернення грошових коштів по розписці зверніться до суду з позовною заявою. Зберіть необхідні докази того, що людина вам повинен.
2
У борговій розписці , необхідно вказувати всі дані позичальника: - прізвище, ім'я, отчество- номер і серію паспорта- адресу постійної реєстрації, місце фактичного проживання-дату народження-контактні телефони- вказувати суму боргу, цифрами і пропісью- дату позики- дату повернення долга- умови возврата- дату складання распіскі- внизу ставиться особистий підпис позичальника, з письмовою розшифровкою.
3
Необхідно вказати і ваші дані: прізвище, ім'я, по батькові, номер та серію паспорта, адреса реєстрації і фактичного проживання, суму позики, вказувати цифрами і прописом, вкажіть термін, на який ви позичили грошову суму, поставте свій підпис.
4
В розписці краще вказати анкетні дані ще, як мінімум, двох свідків.
5
Передавайте гроші при свідках. Це буде вагомим аргументом при поверненні боргу через суд.
6
Завіряти розписку у нотаріуса бажано, але необов'язково. Сам факт написання розписки від руки є достатнім аргументом для стягнення боргу.
7
Якщо боржник відмовляється визнати розписку, то вам доведеться подати на графологічну експертизу. Тому так важливо умова написання розписки від руки, а не роздруківка.
8
Крім суду ви можете звернутися в спеціальну юридичну фірму з повернення боргів.
9
В заяві до суду або в юридичну компанію необхідно вказати суму основного боргу, суму відсотків, що підлягають поверненню, суму ваших витрат на суд і адвокатів.
10
Повернути гроші через суд можна, навіть не маючи розписки. Головне, щоб були свідки при передачі грошей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AZVYUKdr87M
Повернення боргу через суд, як правило, є крайнім заходом. До звернення в суд ебние інстанції необхідно докласти всіх зусиль для вирішення проблеми неповернення боргу шляхом переговорів. Особа, яка є боржником, вправі попросити відстрочити платіж, надати в якості сплати боргу заставне майно або інші речі, що представляють цінність. Якщо відшкодування вас не влаштує, і в ході переговорів виникли нерозв'язні розбіжності, звертайтеся в суд.
Вам знадобиться
  • Боргова розписка, кредитний договір, свідоцтва очевидців
Інструкція
1
Подбайте про те, щоб зібрати необхідні докази, що свідчать про те, що заборгованість перед вами дійсно існує. Як докази в суд можуть бути надані боргові розписки, кредитний договір, договір позики, свідоцтва очевидців укладення усного договору позики.
2
Якщо сума позики не перевищує десяти мінімальних розмірів оплати праці, ви можете укласти не лише письмовий, але і усний договір позики, якщо сторонами договору є фізичні особи.
3
Перш ніж позичати кошти, заздалегідь передбачте виникнення ускладнень з поверненням і попросіть позичальника оформити боргову розписку.
4
Зверніть увагу на особливості складання боргової розписки. Для того щоб розписка була прийнята суд ом до розгляду, вона повинна бути написана позичальником власноруч. У ній мають бути вказані дата і місце складання, прізвище, ім'я та по батькові позичальника, паспортні дані, адреса реєстрації. Також повинна бути проставлена сума боргу , дата повернення суми, найменування кредитора і власноручний підпис позичальника. Не виключена можливість нотаріального оформлення розписки.
5
При значній сумі позики або в тому випадку, коли позичальником виступає юридична особа, укладіть кредитний договір.
6
При зверненні в суд напишіть позовну заяву. У ньому слід вказати предмет звернення, спірне питання і докази. Прикладіть до заяви квитанцію про сплату го суд арственной мита.
7
Після розгляду позову суд ья винесе рішення про прийом справи до розгляду або поверне документи із зазначенням причини (зазвичай причиною є помилки, які слід виправити перед повторним зверненням в суд).
8
Дочекайтеся закінчення розгляду вашої справи. Зазвичай розгляд подібних питань не займає багато часу. Значно більший період часу буде потрібно на виконання позитивного рішення суд а. Обов'язок по стягненню боргу покладається на службу суд ебних приставів. Якщо у відведений час боржник не гасить борг добровільно, суд ебние пристави мають право накласти арешт на майно боржника для його подальшої реалізації. Виручені кошти спрямовуються вам (кредитору) в рахунок погашення боргу .