Як не звертати уваги на біль.

Часом біль здатна вивести людину з рівноваги і спокійного душевного стану. Вона заважає працювати, думати і жити в гармонії з собою і своїм тілом. Навчитеся не звертати уваги на біль і погасити її за допомогою медитації.
Інструкція
1
Якщо у вас болить одна з частин тіла, ляжте на килимок або сядьте в позу лотоса, увімкніть спокійну музику, запаліть пахощі і постарайтеся увійти в стан медитації, повністю сконцентрувавшись на диханні. Така концентрація здатна частково зняти біль. Там, де присутні больові відчуття, зазвичай є напруга. Напружуючись, ви намагаєтеся впоратися з неприємними відчуттями, від цього біль лише посилюється. Тому постарайтеся максимально розслабитися, щоб подумки перемістити внутрішній погляд на біль, як би досліджуючи її зсередини.
2
Увійшовши в медитацію, не слід чекати миттєвого результату, очікування, що біль негайно пройде - боротьба, яка викликає напругу. Тому увійдіть в той стан, коли ви нічого не очікуєте, а готові до будь-якого результату. Ви нічого не хочете і не просіть у медитації, а просто підкоряєтесь даному стану.
3
Потім постарайтеся зосередитися на області болю, увійдіть в неї як би зсередини. Вивчіть дану область в усіх найдрібніших деталях: які її межі, де конкретно вона перебуває, як вона виглядає. Можливо, вам здасться, що у неї є певний колір або щільність. Яка вона цей біль: рідка або густа, тверда або м'яка? Можливо, у вашій підсвідомості спливуть образи, які допоможуть виявити причини хвороби.
4
Представивши повністю і в найдрібніших деталях хворобливу область, перейдіть до наступної вправи. Уявіть, що орган дихання знаходиться саме там. Якщо у вас болить печінка, уявляйте з кожним вдихом, що дихаєте саме областю правій частині підребер'я. Повітря проходить через печінку і виходить назовні. Зробіть п'ять-десять таких вдихів, намагайтеся при цьому здійснювати медитативне дихання. Ви неодмінно відчуєте приємні відчуття і отримаєте задоволення від виконуваних вправ.
5
Робіть так до тих пір, поки біль не почне стихати або видозмінюватися. Повертайтеся до медитації регулярно, тоді ви зможете назавжди забути про існування і прийомі таблеток. Щоб не звертати уваги на біль або позбавитися від неї повністю, досить медитувати пару раз в день по двадцять хвилин. Цей спосіб допомагає очистити не тільки розум, а й багато фізіологічні процеси.