Як відключити задній привід. Як відключити передній.

Повноприводні машини володіють хорошою прохідністю, стійкістю і керованістю, але у них є і недолік - підвищена витрата палива. Для економії пального на якихось моделях задній міст можна відключати, на інших це не передбачено. Тим не менш, навіть на таких автомобілях задній привід все-таки можна відключити, внісши деякі зміни в конструкцію.
Інструкція
1
Слід відразу зазначити, що в ситуації, коли відключення переднього або заднього приводу не передбачено виробником, самостійне внесення зміні в конструкцію може призвести до погіршення стійкості і керованості автомобіля. Тому перед початком роботи слід знайти всю доступну інформацію по переробці наявної у вас марки машини, почитати відгуки і поради тих, хто вже здійснив подібну модернізацію. Після чого вирішити, чи варто взагалі братися за цю роботу.
2
Одним з найпопулярніших російських позашляховиків є «Нива». Якщо ви її власник, то найправильніше буде відключити передній міст. При відключенні заднього все навантаження ляже на передній міст і кардан, в результаті їх ресурс значно знизиться. При відключенні переднього моста всі його «зайві» деталі демонтуються. Знімається роздавальна коробка з карданними валами і ставиться тільки подовжений кардан (від ВАЗ-2107) на задній міст.
3
Є і більш зручний варіант - установка спеціального блоку відключення переднього моста, розробленого інженерами ВАЗа. В цьому випадку ви зможете легко відключати і включати передній привід. Блок відключення переднього приводу може бути вбудований самостійно. Гідність варіанту в тому, що він повністю відповідає конструкції автомобіля.
4
Так як моделей повнопривідних автомобілів багато, перед відключенням переднього або заднього приводу з'ясуйте, який з них є для машини основним, а який додатковим. Основний привід відключати не можна. Якщо головним є передній міст, то задній найчастіше відключають шляхом зняття кардана. Тим не менш, у цьому випадку можлива поява різних проблем, так як конструкція коробки передач та інших елементів трансмісії не розрахована на відключення половини навантаження.
5
Якщо проаналізувати всі плюс і мінуси відключення одного з мостів, можна зробити цілком обґрунтований висновок, що плюсів буде не так вже й багато. Для реального отримання економії треба демонтувати у відключеному приводі всі «зайві» крутяться деталі, тому що тертя в них буде впливати на витрату палива. Наприклад, при відключенні переднього приводу треба видалити з нього всі, крім «випотрошених» частин передніх ШРУСов. Недолік варіанта в тому, що він не дозволяє, при необхідності, швидко відновити повний привід. Виникає нелогічна ситуація - навіщо купувати машину з повним приводом, щоб потім зробити з неї звичайну з одним мостом? Один-два зекономлених літра бензину не окупають погіршення експлуатаційних якостей машини і витрат на переобладнання.