Як очистити рану.

Рани - це пошкодження цілісності шкіри, слизової або органів тіла людини. Вони зустрічаються досить часто і діляться на поверхневі і глибокі. Велику небезпеку при пошкодженнях представляє інфікування, яке починається від бруду, що потрапила в рану. Щоб цього не сталося, пошкоджену ділянку потрібно очистити.
Вам знадобиться
  • - марля;
  • - вата;
  • - бинт;
  • - дезінфікуючий засіб.
Інструкція
1
Вимийте руки і приготуйте все необхідне для процедури очищення і перев'язки. Для глибокого пошкодження, яке зачіпає не тільки шкіру, але також м'язи і внутрішні органи, в якості дезинфікуючого засобу можна використовувати йод, спирт, бензин і т.д. Ці речовини ні в якому разі не можна лити в саму рану - вони посилюють пошкодження тканин!
2
Змочіть вату або марлю дезінфікуючим засобом і кілька разів ретельно протріть шкіру навколо рани. Така обробка не дозволить бактеріям з навколишньої шкіри проникнути в організм через пошкодження. Накладіть на травмовану ділянку чисту марлю, потім шар вати і акуратно і перев'яжіть рану бинтом. Очищенням глибокого пошкодження від забруднень і відмерлих тканин повинен займатися лікар, тому хворого після перев'язки слід направити в травмпункт.
3
Поверхневе пошкодження шкіри при сильному забрудненні можна промити простою водою з милом. Але ефективніше очистити його за допомогою 3-процентного перекису водню, яка не тільки видаляє з рани бруд і мікробів, а й сприяє припиненню кровотечі з дрібних судин.
4
Промивши поверхневу рану, промокніть її чистою серветкою, не здійснюючи рухів взад-вперед, які можуть відновити кровотеча. Ватяним тампоном обробіть шкіру навколо садна зеленкою, спиртом або йодом. Ще краще використовувати для дезінфекції водні розчини мірамістину або хлоргексидину. Але якщо цих антисептиків у вас немає, скористайтеся настоянками календули або евкаліпта.
5
Заклейте садно бактерицидним пластиром. Якщо його під рукою не виявиться, скористайтеся звичайним, але спочатку прикрийте рану стерильною марлевою серветкою. Нестерильну тканину перед накладенням можна просочити будь спиртовою настоянкою (але не йодом), хлоргексидином або мирамистином, а потім насухо віджати. Замість лейкопластиру можна використовувати і бинт.
Корисна порада
Навіть неглибока рана може стати причиною розвитку небезпечного захворювання - правця. Глибокі ушкодження, особливо від укусу тварини, удару гострим предметом, сокирою і т.д., можуть викликати і серйозніші ускладнення. Зверніться до медустанови для того, щоб вам зробили профілактичні щеплення.