Як не заразитися кліщовим енцефалітом.

З настанням теплих весняних днів прокидаються і оживають різноманітні комахи. У місцях, званих природними вогнищами кліщового енцефаліту, починають своє полювання на теплокровних, в тому числі і людей, кліщі. І тоді актуальним стає питання як не заразитися кліщовим енцефалітом.
Інструкція
1
Одягайтеся правильно при поїздках за місто, на пікнік або прогулянку в довколишню гайок. На прогулюються повинна бути закрита одяг з довгими рукавами, щільно прилеглими до шкіри на зап'ястях і штанинами з гумкою по низу або заправленими в шкарпетки. Цим ви не дасте кліща можливості негайно потрапити на відкриту шкіру і почати свою небезпечну подорож до «самим смачненьким» місцях вашого тіла для укусу.
2
Здійснюйте регулярно самоогляд. Кожен 20-30 хвилин уважно оглядайте верхній одяг, адже кліщ присмоктується далеко не відразу, і його цілком можна зняти до тих пір, поки він рухається по тканині. Особливо легко помітний лісової «кровопивця» на одязі світлих тонів, тому краще буде надіти на себе саме такі речі.
3
Оглядайте себе повністю, якщо у вас є відкриті ділянки тіла. Обов'язково обмацайте місця з тонкою ніжною шкірою: пахви, пахові області, шкіру за вушними раковинами, а також шкіру волосистої частини голови, внутрішню частину стегна. Робити це потрібно регулярно, адже кліщ - «гурман» і вибирає найбільш кращі місця для укусу, іноді подорожуючи по тілу людини до 40-60 хвилин.
4
Не заходити в траву, а гуляйте по широким стежками, не зачіпаючи травинки, що ростуть уздовж. Бо саме на аркушах трави і чагарника, що ростуть уздовж улюблених місць прогулянок людей і тварин, сидять кліщі в очікуванні своєї жертви, причому їх важко помітити, адже вони розташовуються з нижньої сторони листа і зазвичай не піднімаються вище 50-70 см. На деревах ці кровососи можуть виявитися лише в тому випадку, якщо вони «переїхали» туди на оперенні птиці.
5
не капає на кліща, що присмоктався маслом або вазеліном - кліщ, задихаючись, може відригнути вже висмоктану у вас кров і збільшити шанси на зараження. Або цей кровососи може взагалі задихнутися, не встигнувши покинути ваше тіло. Це також небезпечно, тому що чим довше його щелепи знаходяться в тілі жертви, чим більша ймовірність заразити її. Обережно витягти кліща потрібно якомога швидше за допомогою петельки з нитки або пінцетом викручувати рухами. Не забудьте помістити кліща (живого або мертвого) в герметичну ємність і відправити для дослідження на наявність у нього енцефаліту.
6
Прийміть на озброєння оригінальний винахід від укусів кліщів, яке використовують завзяті грибники, які проживають в природних осередках кліщового енцефаліту. Купуйте дві пари звичайних жіночих капронових щільних колгот. У першої пари відріжте ступні і зробіть розріз в області між штанин (зазвичай саме це місце підсилюють ластовицей). Обробіть зрізи лаком для нігтів, щоб колготки на розпускалися, пустивши «стрілки». Отриману таким чином коротку «кофточку» надіньте на себе, просунувши руки в отримані «рукава» -колготіни, а голову - в розріз між ними. Це пристосування врятує ваші пахви від укусу кліща-кровососа, а надіта на ноги звичайним чином другий ціла пара колгот послужить захистом для області під колінами і шкіри паху. Кліщ не може зробити укус через щільну сітку колготок і шукає місце поукромнее.
7
Застосовуйте при прогулянках в місцях можливої присутності кліщів спеціальні засоби від цих комах. Наносите спреї або мазі на одяг або відкриті ділянки тіла так, як це зазначено у доданих інструкціях. Ці кошти відлякають кліщів і не дозволять їм зробити з вас свою жертву.
8
Запобіжите зараження кліщовим енцефалітом, зробивши заздалегідь щеплення від цієї хвороби. Її ставлять курсом в 3 етапи: перший щеплення робиться на початку весни, друга - через 4 тижні після першої, третя - завершальна схему - через рік. Однак, у виняткових випадках передбачена схема прискореної вакцинації, про яку можна отримати консультацію у лікаря. Саме курс вакцинації дає найкращий захист від кліщового енцефаліту. Однак здійснювати ревакцинацію, тобто ставити щеплення одноразово, обов'язково потрібно кожні три роки.
Зверніть увагу
Кліщі можуть зустрічатися навіть у межах міста, наприклад, на території парків, скверів, кладовищ, садових ділянок. Тому навіть після прогулянки по парку слід оглядати себе, щоб уникнути укусу кліща.