Як захиститися від укусів кліщів.

Кліщі стають особливо активні навесні і восени (у травні та жовтні відповідно). В цей час походи, прогулянки лісом, шашлики на галявинах повинні супроводжуватися ефективними методами захисту від укусів кліщів.
Інструкція
1
Вибирайте правильний одяг. Найкращий варіант - гумові чоботи (чим вище, тим краще), плащевка з капюшоном. На таких матеріалах кліщу буде важко втриматися, тому він не зможе проникнути під одяг і вкусити вас.
2
Закривайте тіло максимально. Найбільш часті місця укусів - ноги. Обов'язково надягайте брюки, які бажано заправити у взуття або хоча б в шкарпетки. Куртка або кофта повинні бути з довгими рукавами, манжети яких краще застебнути (вони повинні щільно прилягати до тіла, щоб кліщ не зміг проповзти під ними). Голову захищайте капюшоном або кепкою, шию замотайте хусткою або надіньте водолазку з високим коміром.
3
Уникайте місць з високою травою, сухими деревами (їх кліщі люблять особливо), чагарниками. Кліщі живуть грунті, вибираючись на поверхню з приходом тепла і настанням високої вологості. Вони не живуть на деревах, навпроти - воліють траву і низькі чагарники. Обходьте їх стороною.
4
Оглядайте тіло після знаходження в лісі. Ця процедура допоможе вам захиститися в разі проникнення кліща під одяг. Справа в тому, що кліщ НЕ присмоктується відразу. Від півгодини до години він оглядається і шукає найбільш підходяще місце. Часто такими місцями стають ділянки тіла з тонкою шкірою - пахви, згини ліктів, пах, шкіра за вухами.
5
Обробляйте одяг перед виходом в ліс. Придбайте в аптеці репелент або інсектицидно-Репелентні препарат. Перший - відлякує кліщів, другий - відлякує і вбиває. Вони виробляються у вигляді спреїв. Вивісите одяг на відкритому повітрі і ретельно обробіть засобом. Дайте просохнути і надіньте на тіло. Захист буде тривати до п'яти днів, але ослабне у випадку потрапляння під дощ.
Зверніть увагу
Існують спеціальні щеплення проти вірусу кліщового енцефаліту. Вони робляться тричі з певними перервами, але вже через два тижні після першої з них організм буде в змозі побороти вірус.