Як купити авто б/у з рук. Як купити машину у приватника.

Купівля автомобіля з пробігом подібна лотереї. Можна істотно виграти, а можна втратити в грошах і отримати головний біль на довгий час. Але ринок б/у автомобілів до цих користується великим попитом, адже тільки там можна купити машину без черг і нав'язування додаткових послуг. Треба тільки уважно поставитися до вибору продавця і досконально перевірити сам транспорт.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - водійське посвідчення.
Інструкція
1
Подумайте, яким чином ви хочете купити старий автомобіль. Є кілька варіантів пошуку такої машини. Можна звернутися в автосалони, які спеціалізуються на продажі машин з пробігом. В цьому випадку ви можете оформити покупку машини в той же день: не треба чекати, поки господар зніме транспорт з обліку. Всі автомобілі вже зняті з обліку, перевірені по базі викрадених в ГИБДД. Там же ви можете відразу оформити поліс ОСАГО і отримати всі документи для надання в ГИБДД.
2
Звернувшись в салон, який приймає автомобілі за системою trade-in, ви ще отримаєте висновок про технічний стан машини, зроблене фахівцями техцентру. Автомобіль може пройти передпродажну підготовку із заміною масла і расходников. Але вартість такої машини буде трохи вище ринкової. Але в цьому випадку є сенс переплатити за гарантію якості. Плюс до всього, ви придбаєте автомобіль у юридичної особи. А значить, зможете пред'явити претензії, якщо відразу після покупки виявляться суттєві недоліки.
3
Якщо ви шукаєте машину подешевше, зверніться до приватних продавцям. Але приватний продавець може виявитися звичайним перекупником, особливо якщо машина продається на авторинку. Добре, якщо продавець є і «перегонником» машини (на це є митні документи), якщо йдеться про іномарках. Тоді ви можете отримати повну інформацію про машину і місце її покупки. «Класичного» ж перекупника можна обчислити по ПТС. Там буде вказано прізвище колишнього власника. Продавець же має можливість оформити купівлю-продаж без оформлення машини на себе.
4
Вподобаний автомобіль обов'язково пробийте по базі машин, оголошених в розшук. Зробіть це самостійно, не вдавайтеся до послуг так званих «своїх людей в ДАІ», які вам запропонує продавець. Зверніться в будь-який стаціонарний пост ДАІ і за винагороду вам перевірять vin-код машини по базі. До речі, ще одним хорошим способом перевірки машини може вважатися спільне з господарем машини зняття транспорту з обліку. Так ви можете особисто упевнитися, що з машиною все гаразд.
5
Якщо технічний стан автомобіля викликає у вас сумнів, ви маєте право попросити продавця провести технічний огляд автомобіля фахівцем за ваш рахунок. Але господар машини має також право вам в цьому відмовити. Можна на огляд прийти зі знайомим слюсарем, цього вам заборонити ніхто не може. Але для більш серйозної перевірки буде потрібно спеціальне обладнання.