Як зберігати запаси води на дачі.

Відсутність води на дачі здатне не тільки зіпсувати відпочинок, але і нанести шкоду яке проростає там рослинам. Щоб цього не сталося, на ділянці можна і потрібно зберігати великі запаси води. Головне при цьому - правильно підібрати ємність.
Вам знадобиться
  • - скляні або пластикові пляшки;
  • - холодильник;
  • - великий резервуар з оцинкованої сталі, бетону або високоякісного поліетилену.
Інструкція
1
Для поливу садових рослин, збирання або прання використовуйте дощову воду. У ній міститься менше хлору, ніж у водопровідній, а за своїм складом вона набагато м'якше, що дозволяє скоротити використання миючих засобів.
2
Зберігайте її у великих ємностях, виготовлених тільки з тих матеріалів, які не змінюють свої властивості з плином часу і не змінюють якість води. До них відносяться: оцинкована сталь, бетон, скловолокно, високоякісний поліетилен та інші. Велике поширення отримав останній матеріал, не пропускає тепло і світло, що дуже важливо для наземних резервуарів.
3
Якщо температура повітря досить прохолодна або ви плануєте використовувати воду найближчим часом, ємності з дощовою водою можна залишити на поверхні. В іншому випадку їх краще закопати в землю, щоб вони не так сильно нагрівалися на сонці, і в них не розмножувалась цвіль.
4
Збирати дощову воду краще і швидше за допомогою відсотків. Тільки матеріал, з якого він виготовлений, не повинен містити шкідливий свинець. Для цього поставте під водостоки невелику бочку і накрийте її зверху сіткою, яка не пропустить листя і сміття, що зливаються разом з водою. Якщо ви плануєте використовувати дощову воду для купання, перший злив з водостоку краще вилити в каналізацію, тому що разом з ним змивається пил і бруд з даху.
5
Запаси водопровідної води, використовуваної для пиття, необхідно зберігати в скляному посуді на розсіяному світлі при температурі 7-10 градусів. За таких умов в ній сповільнюються процеси розмноження мікроорганізмів, вона залишається прозорою і свіжою довгий час. Коли такої можливості немає, зберігайте питну воду в пластикових пляшках, але обов'язково в холодильнику, так як при високій температурі пластик починає виділяти в воду токсичні речовини.