Як захистити дипломну роботу на відмінно.

Щоб отримати диплом, написати випускну кваліфікаційну роботу недостатньо: потрібно її добре захистити. Ви можете розраховувати на високу оцінку тільки в тому випадку, якщо будуть мати місце відразу кілька елементів: висока якість змісту роботи, повне розкриття теми, впевнене і професійний виступ.
Інструкція
1
Обговоріть зі своїм науковим керівником ступінь задоволеності змістом вашої роботи. Пропрацюйте всі отримані зауваження. Щоб отримати «відмінно», ваш диплом повинен являти собою високу цінність як дослідницька або аналітична робота.
2
Підготуйте роздатковий матеріал та презентацію, щоб у членів комісії була можливість ознайомитися з вашим дослідженням. Наочність дозволить підвищити ваші шанси на отримання високої оцінки за проведену роботу.
3
Складіть текст виступу. У ньому мають бути порушені наступні моменти: актуальність теми, суперечність, висувний вами гіпотеза і завдання. Через завдання ви повинні розкрити зміст своєї роботи.
4
Узгодьте текст виступу перед комісією зі своїм науковим керівником. Візьміть до уваги всі правки, які він внесе. Після того як перед вами лежатиме підсумковий варіант, вивчіть його. На захисті намагайтеся не читати з папірця. Ви будете виглядати набагато компетентність, якщо ваша мова буде чіткою і правильною. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете обійтися без підказки, візьміть текст із собою, але намагайтеся якомога рідше звертатися до нього.
5
Перед захистом ще раз перечитайте свою випускну кваліфікаційну роботу. Ви повинні добре орієнтуватися в її структурі та змісті. Будь-яка пропозиція має бути роз'яснено вами негайно.
6
Будьте готові до того, що члени державної атестаційної комісії можуть задавати вам запитання. Не хвилюйтеся і будьте впевнені в собі. Дякуйте комісію за питання і негайно приступайте до відповіді. Намагайтеся відповідати на всі питання чітко, грамотно викладаючи свої думки.
7
Враховуйте той факт, що ваш виступ має тривати не більше десяти хвилин, тому намагайтеся викладатися стисло, але ємно.
Корисна порада
Постарайтеся виспатися перед захистом, щоб відчувати себе на ній упевненіше.