Як відрізнити хороше від поганого.

Гарний і поганий - поняття протилежні, антоніми. Загальноприйнята думка полягає в тому, що гарне відповідає таким собі етичним нормам, робить світ багатшим і добрішим, облагороджує людей, а погане - ні. Як же відрізнити одне від іншого?
Інструкція
1
Прислухайтеся до своєї совісті, яка завжди підкаже, що добре, а що - погано. Гарне викликає в людині відчуття радості, щастя і задоволеності, погане - гіркота, образу, досаду, ненависть. Проте з часом голос совісті може затихнути або взагалі замовчати. Щоб цього не сталося, симулюйте совіти до дії - аналізуйте свої вчинки, а якщо за деякі з них вам буде соромно, прагнете все виправити.
2
Опирайтесь на ті уявлення про хороше і погане, які передбачає ваша релігія. Служителі церкви, мечеті та інших храмів, природно, проповідують різний світогляд і норми поведінки, проте найважливіші заповіді у них однакові: погано вбивати, красти, чинити перелюб, віддаватися ліні і т.д.
3
Відрізняйте хороше від поганого за допомогою довіреної особи. Його можна вибрати серед друзів і родичів. Або довіритися психологу, священику, педагогу. Головне - щоб цей мудрий і добрий чоловік був для вас незаперечним авторитетом. Прислухайтеся до його порад, проте не забувайте і про своє розумі.
4
Приймаючи рішення про будь-який вчинок, завжди приміряйте його на себе - хотіли б ви, щоб з вами так вчинили? Вчіться радіти хорошим подіям, що відбуваються з іншими людьми. Позбавляйтеся від проявів заздрості і жадібності, які спотворюють сприйняття і змушують бачити все в чорному кольорі.
5
Критикуйте себе. Приймаючи рішення, майте на увазі, що далеко не завжди все буває тільки чорним або білим. В світі безліч півтонів: гарне може обернутися поганим, погане - хорошим. Яким чином так виходить? Технічні досягнення та інновації - це, природно, добре. Однак завдяки ним люди все частіше уникають живого спілкування, воліючи інтернет, мобільний телефон і т.д. Прагніть, щоб все, що ви робите, було хорошим з усіх точок зору. Наприклад, вирушаючи на ранкову пробіжку, що не затикайте вуха плеєром - послухати його ви завжди встигнете. Краще сумістите фізкультуру із задоволенням, яке ви отримаєте, слухаючи спів птахів і шелест листя.