Як відокремити сіль від перцю.

Розділити змішані сіль і мелений перець - древня фізична задача. Вона може мати і чисто практичне значення, коли де-небудь далеко від цивілізації у вас в рюкзаку змішалося вміст двох пошкоджених пакетиків. Два речовини можна розділити за допомогою того, що вони по-різному поводяться в воді.
Вам знадобиться
  • - суміш солі і перцю;
  • - скляний або пластиковий посудину;
  • - емальована кружка;
  • - паперові серветки;
  • - воронка;
  • - вода;
  • - примус, похідна газова плита або багаття.
Інструкція
1
Підігрійте воду. Це потрібно для того, щоб сіль швидше розчинилася. Однак не перестарайтеся і не доводьте воду до кипіння. Вона повинна бути теплою, але не гарячою, інакше перець звариться.
2
Насипте суміш солі і перцю в будь-який посуд. Залийте її водою. Акуратно помішуйте суміш ложкою або паличкою, щоб сіль швидше розчинилася. Якщо ви правильно підігріли воду, перець буде плавати на поверхні. Його можна зібрати тієї ж самої ложкою, перекласти в невелику плоску ємність (наприклад, в кришку від банки) і висушити на сонці. В процесі його потрібно кілька разів перемішати, щоб не згнив, коли ви знову упакуєте його після привалу.
3
Як би акуратно ви не збирали перець з поверхні розчину, вам навряд чи вдасться виловити його весь. Тому розчин необхідно профільтрувати. Найкраще це зробити через воронку. Однак її в польових умовах може і не виявитися. Зробіть її самі. Візьміть будь-яку пластикову пляшку і відріжте якомога рівніше її верхню частину. Воронка готова. Оскільки вам належить працювати з не дуже гарячою рідиною, ручка необов'язкова.
4
Складіть серветку навпіл. Вкладіть фільтр в воронку, закривши отвір. Акуратно профільтруйте розчин над емальованому кухлем. Серветку можна використовувати один раз.
5
Поставте емальований кухоль з розчином на вогонь. Випари краще використовувати примус або похідну грубку, але в крайньому випадку можна це робити і на багатті. Тримайте кружку на вогні, поки вся вода википить. На дні залишиться тільки сіль. Якщо одночасно у вас вариться на багатті суп, частина сольового розчину можна використовувати відразу. Ваші супутники, покуштувавши приготоване вами блюдо, не відчують ніякої різниці.
6
Якщо ви збираєтеся сіль знову упакувати, просушіть її. Вона, звичайно, не згниє, як перець. Однак в поході необхідно намагатися, щоб вага рюкзака був якомога менше, тому важливий кожен грам. Сухий продукт важить трохи менше мокрого. Сіль сохне досить швидко, так що багато часу ви не втратите.
Корисна порада
Щоб подібної неприємності на маршруті не трапилося, замість паперових пакетиків використовуйте маленькі пластикові бульбашки з закручуються кришками. Підійдуть, наприклад, баночки з-під вітамінів.