Як почати весільний бізнес.

Почати весільний бізнес можна з невеликих вкладень. При максимумі зусиль проект може виявитися досить прибутковим, незважаючи на високу конкуренцію у весільній індустрії. Салон для молодят традиційно надає послуги з організації, проведення та супроводу весіль. Щоб стати помітним вже на початковому етапі запуску власної справи, необхідно все ретельно спланувати.
Інструкція
1
Опрацювати всі деталі і дрібниці ще до відкриття справи допоможе складання грамотного бізнес-плану. Якщо ви володієте достатнім досвідом, спробуйте продумати проект самостійно, якщо ж досвіду немає - зверніться в проектні бюро, де можна викупити готову схему економічного розвитку виробництва у весільній галузі. Ступінь успішності подібного проекту в принципі оцінюється як висока, оскільки кількість клієнтів весільних салонів зростає рік від року, але з поправкою на сезонність.
2
Визначтеся з організаційно-правовою формою - індивідуальний підприємець або акціонерне товариство. На початковому етапі перевагу варто віддати першому варіанту, оскільки це значно спростить ведення обліку і дозволить пристойно заощадити на податках. Більше того, клієнтами весільних фірм є в основному фізичні особи, у зв'язку з чим ускладнювати форму юридичних взаємовідносин немає потреби.
3
Складіть опис майбутнього підприємства. Весільна індустрія досить обширна. Наприклад, ви припускаєте відкрити весільний салон для надання послуг приватним особам з проведення, супроводу весіль всім необхідним, від А до Я. Або ж ваша задумка - організація ательє по прокаті весільних нарядів для нареченого і нареченої. В останньому випадку доведеться зосередитися саме на цьому вузькому напрямку. У вибраній області проаналізуйте ринок весільних послуг вашого населеного пункту, давши йому повну та об'єктивну характеристику. Оцініть всі плюси і мінуси конкурентів, щоб зуміти скопіювати у них найкраще і врахувати, не повторити недоліки їх роботи.
4
Наступним кроком стане пошук і організація приміщення. Оптимальний варіант - придбання у власність або довгострокова оренда нежитлового приміщення в людному районі. Якщо ви збираєтеся відкрити весільний салон з повним спектром послуг, що включають продаж наряду, організацію банкету, оренду автомобіля, фото- і відеозйомку, роботу тамади, послуги флористів і стилістів і т.д., вибирайте приміщення площею не менше 100 квадратних метрів. Це дозволить розташувати всі необхідні сервіси в одному місці, буде зручно для клієнтів, додасть вагу в очах потенційних споживачів. Подбайте про ремонт та обробці приміщення, розділіть його на зони. Внутрішнє оздоблення весільного салону повинне відрізнятися елегантністю і виражати спрямованість діяльності закладу.
5
Ретельно продумайте структуру послуг весільного підприємства. Розгляньте в якості основних і другорядних послуг: - продаж одягу для молодят, - продаж основних весільних аксесуарів, - підбір та оформлення банкетних приміщень, - надання сценаріїв весілля і послуги з підбору тамади, - оренда транспорту, - надання фото- та відеоуслуг.Все види послуг ви можете чинити своїми силами, так і стати посередником для кінцевих виконавців. В останньому випадку ви будете працювати за комісійну винагороду. Займіться пошуком надійних постачальників і виконавців, укладіть з ними письмові угоди, в яких обговоріть всі нюанси та особливості співпраці.
6
Найміть персонал. У штат весільного салону буде потрібно взяти одного-двох продавців, бухгалтера і кого-небудь ще в залежності від вузькості спеціалізації вашого бізнесу (наприклад, штатного оператора-монтажера для надання послуг відеосупроводу весіль чи перукаря-візажиста). Як показує практика і за оцінками підприємців, які давно працюють у весільній індустрії, а також на основі фінансових викладок можна зробити висновок: термін окупності весільного бізнесу в середньому становить 2-5 років.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=f94j9PYe2ss