Як склити балкон самому. Як краще обшити лоджію.

Скління балкона - справа серйозна. А вибір виду скління виробляється на основі ваших уявлень про те, які функції виконуватиме сам балкон. На ньому можна зберігати в холодну пору мішки з картоплею, іншими овочами та інші «великогабаритні» предмети. Для цього достатньо буде встановити алюмінієвий профіль. Нейтральний варіант - розсувна система ПВХ. Орні пластикові вікна підійдуть тим, хто хоче зробити з балкона житлову кімнату або її частину. А тепер докладніше.
Інструкція
1
Алюмінієвий профіль - це розсувна конструкція, що відноситься до бюджетного варіанту і використовується виключно для «холодного» скління. Площа балкона економиться за рахунок розсувної системи, є можливість забарвлення в потрібний колір. Однак взимку через низький рейки може примерзати щіткове ущільнення. Та й профіль може деформуватися від температурних стрибків.
2
Розсувна система ПВХ тепліше і зручніше алюмінієвого профілю. Тут рейок розташований вище, тому й стулки НЕ примерзають. Різниця в ціні невелика, зате зручність відчутно. Якщо хочете зробити балкон більш теплим, вибирайте цей варіант. Подвійний ущільнювач зі спеціальними вставками виключить будь-які протяги. Якщо вам без потреби склопакет, вставте просте скло.
3
Орні пластикові вікна на порядок герметичнее розсувних систем, а значить і тепліше. Звукоізоляція теж на висоті. Це ідеальний варіант для тих господарів, які хочуть балкон або лоджію перетворити на додаткову житлову кімнату. Єдиний недолік - орні стулки, які почасти обмежують переміщення і розстановку меблів. Хоча цей мінус далеко не критичний.
4
Вирішивши склити балкон своїми руками, не забувайте переконатися в надійності перил балкона . Потім накресліть схему балкона і визначитеся з матеріалом скління і механізмом відкривання вікон.
5
Проведіть всі необхідні заміри. Тут теж є пара нюансів: ширина стулок повинна бути менше глибини балкона на 10-20 см. Висота конструкції вираховується за допомогою вимірювання відстані від перил балкона до верхнього перекриття (зазвичай це стеля) . Розраховуючи висоту будови, відніміть товщину підвіконня, верхній добор і перепад по рівню. При розрахунку довжини конструкції кожної площині, відніміть еркерні і кутові з'єднання. Також врахуйте, що довжина козирка і відливу повинна бути більше довжини готової конструкції на 20-30 см, довжина підвіконня - на 15-30 см.
6
Виставте за допомогою схилу і рівня коробку, закріпіть її до парапету і стелі, а також до стін (якщо є необхідність). Встановіть підвіконня, відливи, козирки. Далі скористайтеся пістолетом для заповнення монтажною піною швів, після чого замаскуйте піну за допомогою спеціального герметика або пластикового нащільники. На завершення встановіть, а потім відрегулюйте стулки.
Балкон являє собою приставну або навісну площадку з поручнями. Його кріплення здійснюється до фасаду будівлі. Балкон є ідеальним місцем для проведення вільного часу на свіжому повітрі без необхідності виходити з дому. Незважаючи на те що процес його зведення досить складний, всі монтажні роботи можна виконати своїми руками.
Вам знадобиться
  • - арматура;
  • - швелер;
  • - бетон;
  • - в'язальний дріт;
  • - широкі дошки або фанерні щити ;
  • - труби або товсті колоди;
  • - кельму;
  • - саморізи;
  • - анкерні болти.
Інструкція
1
Зведення балкона почніть зі складання каркаса. При цьому стежите за тим, щоб основна його конструкція спиралася на консольні елементи, в якості яких виступає брус перерізом 50 х 150 мм. Прикріпіть його до несучої стіни за допомогою анкерних болтів. Фіксуючи несучу конструкцію, враховуйте, щоб загальна висота підлоги після того, як будуть встановлені балки або дошки, була нижче рівня дверного порога. Різниця повинна становити від 5 до 10 см. В іншому випадку можливий ризик потрапляння атмосферних опадів з вулиці в приміщення.
2
На звороті прикріпіть поперечні балки. В якості їх опори виступає поздовжній несучий елемент. Балку потрібно прикріпити на дві колони. А для того щоб дощ або сніг стікали в протилежну виходу на балкон сторону, стежте за тим, щоб поздовжній несучий елемент забезпечував невеликий ухил.
3
В якості додаткового захисту можете зміцнити конструкцію підкосами, котрі представляють собою похилий силовий елемент. Його верхній край повинен упиратися в поперечні балки, а нижній - в колону або несучі стіни. За рахунок цього значно збільшується жорсткість конструкції. Підкоси також можна виконати з товстих дощок, з яких випіліваются прямокутні трикутники.
4
Для підвищення стійкості колони потрібно пристрій стовпчастого фундаменту, під яким мається на увазі бетонний моноліт, використовуваний для заповнення простору навколо стовпа колони. Відмінним варіантом буде спільна з домом майданчик, в яку встановлюються опори балкона.
5
Самі колони можете виготовити з сухого квадратного бруса, вертикальна орієнтація якого є головною умовою надійності балкона. Її регулювання здійснюється в процесі монтажу і затвердіння розчину. Для цього використовуйте тимчасові допоміжні підкоси, зробити які можна з відходів пиломатеріалів.
6
Для влаштування підлоги на балконі найкраще використовувати струганной дошку, яку до цього обов'язково обробіть протигнильним і протипожежним складом. Дошки кладіть поперек до несучих балок. Пам'ятайте, що дошки не повинні щільно прилягати один до одного. Зазор між ними має становити близько 2 мм. Для кращого видалення вологи на кожній дошці за допомогою рубанка зробіть невелику фаску.
7
На заключному етапі при будівництві балкона влаштовуються перила, від яких залежить безпека людей, що знаходяться на балконі. Більш того, вони виконують декоративну функцію, будучи прикрасою будинку. Тому робити їх потрібно ретельно, міцно і стилістично вивірено.
8
Після закінчення монтажних робіт можна відразу ж обробити і засклити балкон або оформити за допомогою витких рослин, квітів в діжках і вазонах. Як доповнення можна використовувати навіс, виготовлений з напівпрозорого матеріалу.
Зверніть увагу
При складанні каркаса не забувайте приділяти увагу естетичну сторону питання, так як все, що розташоване в нижній частині конструкції, буде видно стороннім. Тому виворіт балкона повинна бути красивою.
Корисна порада
При відсутності досвіду в будівельній сфері пристрій балкона краще всього довірити фахівцям, які готові надати гарантії на результат своєї роботи.