Як визначити зневоднення.

В тій чи іншій мірі організм постійно відчуває зневоднення. Але окрім як сухістю в роті і спрагою воно рідко проявляється іншими відчутними ознаками. А між тим, від нестачі води можуть поступово розвиватися багато хвороб або функціональні розлади. Навіть на початковому етапі це проявляється низкою симптомів, і якщо на них вчасно звернути увагу, можна попередити багато неприємності зі здоров'ям у майбутньому.
Інструкція
1
Велика частина людей не усвідомлює небезпеки і наслідків хронічного зневоднення, тому не надає особливого значення тривожних симптомів, за допомогою яких організм просить води. А якщо і п'ють воду, то тільки коли сильно турбує спрага. А між тим, її відчуття притупляється з кожним роком. І оскільки людина найчастіше повертається до звичного для нього способу життя, з мінімальним споживанням звичайної води, починають з'являтися серйозні порушення і пов'язані з ними симптоми, за якими і можна визначити зневоднення.
2
До початковим ознаками зневоднення відноситься сухість у роті, спрага, швидка стомлюваність, часта позіхання, головний біль. Ці прояви пов'язані зі згущенням крові. У такому стані вона не здатна повною мірою забезпечувати всі органи, а головне - мозок киснем. Більш того, при зневодненні в крові підвищується концентрація кислот, солей, токсинів. Вони отруюють організм, чим і викликають ряд хворобливих симптомів.
3
Зовні визначити зневоднення організму можна по запалих очних яблук (загостреним внутрішніх кутах очей), втомленому увазі, сухості, в'ялості, лущення шкіри, ранній появі зморшок, тьмяності волосся, ламкості нігтів.
4
Зневоднення може проявлятися і нетиповими ознаками, наприклад, хронічною втомою і постійним відчуттям голоду. І пов'язано це з накопиченням в організмі великої кількості шкідливих речовин, для виведення яких потрібна вода, а також з великим споживанням зневоднених клітинами енергії. А оскільки її джерелом є їжа, розвивається постійне бажання є. Наслідком же невгамовного апетиту стає надмірна вага.
5
Черговим нетиповим ознакою зневоднення є зашлакованості організму. Процес накопичення шкідливих речовин відбувається постійно. Через нестачу води в клітині затримується натрій, який і консервує шлаки. Про великий накопиченні токсинів можна судити по частих головних болів, неприємному запаху тіла, смердючому поту, виділенням з слизових, запорів, поганого стану шкіри, волосся і нігтів, нездорового кольору обличчя.
6
Хронічне зневоднення викликає безліч хвороб, особливо кровоносної та серцево-судинної систем. Безсумнівно, їх розвитку сприяє ряд несприятливих факторів, але нестача води є одним з них. До хвороб зневоднення відносяться гіпертонія, гіпотонія, атеросклероз, бронхіальна астма, захворювання сечостатевої та травної системи.