Як змінний струм зробити постійним. Як знайти телефон який загублений.

Для живлення більшості радіоелектронних пристроїв необхідний постійний струм. Водночас електрогенератори і електромережі є постачальниками змінного струму. Для перетворення необхідний мережевий блок живлення, який зібрати самостійно.
Вам знадобиться
  • - трансформатор;
  • - діоди лампові або напівпровідникові;
  • - дросель;
  • - електролітичні конденсатори;
  • - вимірювальні прилади ;
  • - приладдя для пайки і монтажу.
Інструкція
1
Мережевий блок живлення складається з трьох основних частин: трансформатора, випрямляча і фільтра, що згладжує. Якщо вам потрібна напруга, приблизно рівне мережному, то можна обійтися і без трансформатора, просто випрямивши напруга електромережі. Але такий блок живлення є небезпечним, оскільки на його виході виявиться повне мережеве напруга. Гальванічна розв'язка з електромережею в даному випадку відсутній. До того ж трансформатор дозволяє отримати необхідну напругу, яке може бути вище або нижче мережевого, а також декілька напруг, що іноді теж буває необхідно.
2
Підберіть трансформатор, що дає на виході необхідне вам напругу. При цьому первинна обмотка розрахована на напругу наявного у вас джерела струму (генератора або електромережі).
3
Підключіть до вихідний обмотці напівпровідниковий діод так, як показано на схемі. Ви отримаєте найпростіший однополуперіодний випрямляч. На його виході - пульсуючий струм, частота якого в 2 рази нижче частоти електромережі, оскільки у вас другий напівперіод пропадає. Але для живлення деяких електронних схем такий варіант цілком прийнятний.
4
Значно більш досконалими є двухполуперіодні випрямлячі, у яких частота пульсацій струму дорівнює частоті живильної електромережі. В цьому випадку випрямляються обидва напівперіоду живлячої напруги. Якщо ваш трансформатор має вихідну обмотку з середньою точкою, ви можете зібрати пристрій за схемою 2.
5
Може трапитися, що ви маєте в своєму розпорядженні трансформатором без середньої точки вихідний обмотки, а питаемое пристрій чутливо до пульсацій струму. В цьому випадку ви можете зібрати двохполуперіодний випрямляч за схемою моста.
6
На виході будь-якого випрямляча ви отримаєте не постійне, а пульсує напруга. Його необхідно згладити. Для цього застосовуються LC або RC фільтри. Вони складаються з електролітичних конденсаторів великої ємності, між якими включений дросель. Іноді дросель можна замінити потужним резистором. Обов'язково оснастите свій блок живлення таким фільтром.
Корисна порада
В блоках харчування можуть застосовуватися як лампові, так і транзисторні діоди. Для живлення пристроїв, чутливих до коливань напруги, застосовується додатковий вузол, званий стабілізатором.