Як написати промову до диплому. Захисна мова до диплома приклад.

Наскільки б не була якісно написана ваша дипломна робота, її ще потрібно успішно уявити. Адже крім вас, дипломного керівника і рецензента її ніхто не читав, а значить, не знає змісту. Щоб вигідно представити диплом перед атестаційною комісією, необхідно грамотно підготувати захисну мова .
Інструкція
1
Як правило, доповідь на захисті дипломної роботи компонується з вступу і висновку. Якщо ці частини диплома написані грамотно, то вони складуть більшу частину захисної промови.
2
Починати доповідь необхідно із звернення до комісії («Шановні члени та Голова комісії ...», «Шановна комісія ...»). Далі вказується тема вашого диплома, а також, який приклад ви використовували для досліджень в практичній частині.
3
Потім необхідно вказати актуальність теми, її значення в сучасному світі. Після слід плавно перейти до об'єкта вивчення, меті, завданням і методам дослідження.
4
Далі необхідно коротенько описати основну частину вашої дипломної роботи. Поясніть зміст її розділів і підрозділів, тільки не заглиблюйтеся в подробиці. Якщо у членів комісії виникнуть питання за змістом, вони уточнять їх після захисної промови. Цю частину доповіді можна взяти зі змісту основної частини диплома.
5
При написанні захисної промови не забудьте про посилання на роздатковий матеріал, який ви представите комісії («Результати аналізу ви можете побачити в таблиці. ...», «Звіт про спостереження перетиснутий в діаграмі ...»).
6
Далі слід вказати на результати проведених досліджень, їх значення та практичне застосування. Крім того, потрібно виявити перспективи розвитку даного напрямку, область використання.
7
Захисну мова потрібно завершити, подякувавши за увагу слухачів, а також повідомивши, що ви закінчуєте доповідь («На цьому наша доповідь закінчено, спасибі за увагу» або «Студент ... виступ закінчив, дякую за увагу »).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rQ1e7tTERnk
Зверніть увагу
Поради по підготовці промови для виступу. Хочу поділитися з вами кількома порадами про те, як написати хорошу мова для публічних виступів. Вони допоможуть тому, хто хоче виступити так, щоб його зрозуміли й оцінили. Перш ніж писати мова для виступу, складіть для себе невеликий бриф.
Корисна порада
Для написання гарної мови американські фахівці з ПР Мері Аронсон і Дон Спітнер пропонують здійснити наступні десять кроків: • почніть роботу з розпитувань самого доповідача; • дізнайтеся про місце виголошення промови, склад аудиторії; • сфокусуйте увагу на окремій темі; • отримаєте схвалення теми і загального плану перед тим, як почати писати мова; • пишіть для людського голосу