Як очистити взуття від реагентів.

У зимовий період дороги посипають спеціальним хімічним реагентом. Це знижує травматизм та дорожньо-транспортні пригоди, але самим негативним чином позначається на взуття, тому потрібно приділити особливу увагу ретельному догляду.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - оцет;
  • - вода;
  • - щітка;
  • - спрей;
  • - крем.
Інструкція
1
Самий вірний спосіб захистити взуття від хімічних реагентів і значно продовжити термін служби - це зайнятися профілактикою. Для взуття з нубуку, замші в господарських магазинах продаються спеціальні спреї, які захистять поверхню від впливу вологи та хімічних речовин. Нову пару взуття ретельно обробіть спреєм до легкого зволоження, просушіть далеко від опалювальних приладів, повторіть обробку, знову просушіть. Методом такої обробки ви захистите чобітки від намокання і проникнення всередину поверхні шкідливих речовин.
2
Взуття з гладкої шкіри обробіть за допомогою крему, що містить норкове масло - це натуральне речовина, що захищає від намокання і проникнення шкідливих речовин.
3
Але однократна обробка не допоможе вам захистити взуття на весь зимовий сезон, тому догляд потрібно здійснювати регулярний. Відразу після відвідування вулиці очистіть взуття за допомогою щітки, змочуючи її в розчині нашатирного спирту. Для приготування розчину розведіть в 1 літрі теплої води 1 столову ложку нашатирного спирту, змочуйте щітку, очищайте взуття. Потім, ретельно просушіть чоботи, набивши папером. Гладку шкіру рясно змастіть кремом. Нубук або замшу обробіть спреєм.
4
Замість нашатирного спирту ви можете використовувати розчин оцту. Він не менш ефективно видаляє хімічні реагенти з взуття і дозволяє значно продовжити термін служби чобітків. Для приготування розчину розведіть в 1 літрі води 1 столову ложку 70% оцту, змочуйте щітку, протирайте взуття. Далі проведіть такий же догляд, як і при використанні нашатирного спирту.
5
Сильно забруднену взуття з нубуку або замші потримайте над парою, очистіть щіткою, знову потримайте над парою. Робіть так до тих пір, поки повністю не видаліть всі забруднення, після чого ретельно просушіть чобітки, розчешіть спеціальною щіткою, призначеної для догляду за даним видом матеріалу, обробіть спеціальними засобами.